03 Ağustos 2021 Salı Saat:
13:45
05-01-2013
  

Batı Irak`ta Mezheb çatışması Peşinde

Batı Irak`ta Mezheb çatışması Peşinde

Facebook da Paylaş

 

Tahran Cuma Namazı Hatibi, başta Amerika olmak üzere batının bölgedeki uşaklarıyla birlikte düzenlediği komploları eleştirerek, onlar Suriye meselesi çözülmeden Irak'ta komplo peşinde olduklarını kaydetti.

Bu hatfanın Tahran Cuma namaı Ayetullah Muvahidi Kirmani'nin imamlığında eda olundu.

Ayetullah Muvahidi Kirmani, hutbesinde Hıristiyan dünyasının yeni yılını tebrik ederek, batılıların, dünyanın her bir yerinde katliam yaptığına söyledi ve onlara Haz. İsa çizgisinde yürümelerini tavsiye etti.

Tahran Cuma Hatibi, İran halkının uyanışı bereketiyle bölge ülkeleri uyanarak kurtulduğunu anlatarak, bu kurtuluşun batılı halka nasip olmasını diledi.

Amarika ve batılı ülkelerin İran şah'ın, Saddam'ın, Kaddafi'nin, Hüsnü Mübarek'in ve Sovyet Birliği'nin akibetinden ders almaları gerektiğini dile getiren Ayetullah Muvehidi Kirmani, zulmün hiçbir zaman kalıcı olmadığının altını çizdi.

Ayetullah Muvahidi Kirmani, öldürülen 20 öğrenci ve 7 öğretmen için timsah gözyaşı döken Amerikan yönetimi, sahip olduğunu insansız hava araçlarıyla Pakistan'da başta çocuk ve kadınlar olmak üzere 3 bin 300 insanı katlettiğini açıkladı.

Hutbesinin devamında Irak'ta baş gösteren mezhebi komplolara işaret eden Tahran Cuma Namazı Hatibi, başta Amerika olmak üzere batının bölgedeki uşaklarıyla düzenlediği komploları eleştirerek, onlar Suriye meselesi çözülmeden Irak'ta komplo peşinde olduklarını kaydetti.

ABD ve batı komploları için Suriye'yi örnek gösteren Ayetullah Muvahidi Kirmani, Suriye halkının evlerini talan etmek uğruna 70 terörist birbirlerini öldürdüğünü, bu da batı komplolarının sonucu olduğunu vurguladı.

 

 

MEHR

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler