21 Haziran 2021 Pazartesi Saat:
15:13
28-04-2015
  

Bebek Katilleri Haremeyn'i Koruyamaz!

Vahabilik, hiçbir zaman Haremeyn'in hizmetçisi unvanını alamaz...

Facebook da Paylaş


 

Tebliğ metotlarında medyanın önemine hakkında konuşan Ayetullah Seyit Mahmut Haşimi Şahrudi:

"Günümüzde medya ve iletişim araçları, diktatör ve zalim hükümetlerin kullandığı en önemli silahların başında gelir.

Şunu iyi bilmeliyiz ki, geçmişte tebliğ araçlarının sınırlı olması dünya ile olan irtibatı da sınırlandırmıştır. Fakat günümüzde bilgi ve teknolojinin de gelişmesiyle insan tüm dünyayla rahatlıkla irtibat kurabiliyor.

İslam dinin temsilcileri günümüzün teknolojisini öğrenmeli ve ondan en güzel şekilde yararlanmalıdır. İslam dininin öğretilerini bu vesileyle tüm batı dünyasına tanıtılmasını sağlamalıdır.

Hz. Muhammed'in (s.a.a) öncülüğünde tüm dünyaya yayılan İslam dini sadece belli bir kesime değil tüm beşeriyete ve kâinata hitap ediyor. İslam, insana insanlık kazandıran en ortak paydadır. Bu dinin evrenselleşmeye ihtiyacı vardır. Bu konuda İslam âlimlerine büyük sorumluluklar düşüyor. Her âlim birer tebliğ aracı olan medya organlarını yakından takip etmeli, uygulama noktasında herkesten daha çok başarılı olmak zorundadır.

Elbette şunu da unutmamak gerekir; İslam âlimlerinin medyaya hâkim olması demek zamana hâkimi olmaktan ve nefsini terbiye etmekten uzak kalması anlamına gelmez.  İslam âlimleri zamanı ve şartları iyi analiz etmeli, düşmanını iyi tanımalı, zeki ve basiretli olmalıdır.

Batılılar medya aracılığıyla kendi düşünce ve fikirlerini Müslüman ülkeler başta olmak üzere istedikleri ülkelerde kolaylıkla yaygınlaştırdılar. Medya gücünden en çok faydalanan ülkelerden biri Suudi Arabistan'dır. Arabistan batının ikram etmiş olduğu geniş ve donanımlı medya araçları ile kendilerini Haremeyn'in bekçisi ve hizmetçisi olarak tanıtıyor.

Suudiler petrolden elde ettikleri dolarları kendilerini Haremeyn'in hizmetçisi olarak kabullendirmek için çektikleri sayısız tanıtım filmi ve reklamlarda kullanıyor. Fakat şunu çok açık ve net bir ifadeyle söylüyoruz; Vahabilik, hiçbir zaman Haremeyn'in hizmetçisi unvanını alamaz.

Suudiler kirli yüzlerini gizlemek ve kanlı ellerini kamufle etmek için Haremeyn'i araç olarak kullanıyor. Yaptıkları tek şey; İslam dünyasını ve özelde kendi bölgelerindeki Müslümanları aldatmaktır" dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler