25 Ocak 2022 Salı Saat:
12:49
11-06-2018
  

Berlin, Kahrolsun İsrail Sesleri ile İnledi

Berlin sokaklarında “Kahrolsun İsrail” nidaları 09.06.2018 Cumartesi günü Almanya'nın Berlin kentinde İşgalci Siyonist Rejim protesto edildi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Uzun yıllardır düzenlenen ve bir çok kesimden insanın da destek verdiği Almanya Kudüs Yürüyüşü'ne bu sene de Berlin'de büyük geçmişe nazaran daha büyül bir ilgi vardı.

 

Almanya'nın metropolit şehirlerinden birisi olan Berlin'de Filistin topraklarındaki katliamı sergileyen etkileyici fotoğraf ve pankartlar, çevrede bulunan vatandaşların duygulanmasına sebep oldu.

 

Uzak-yakın şehirlerden katılımın gerçekleştiği gösteride 'Fikir özgürlüğü herkese ait', 'Siyonistler yaşam hakkını alıyor', 'Medya! Sözümüzü değiştirme ve bu soykırımda yer alma', 'Siyonister Yahudi değil, sadece Faşistirler' gibi birçok slogan atıldı.

 

'Kahrolsun İsrail!', 'Bebek katili İsrail', 'Terörist İsrail!' gibi sloganların, aynı zamanda Arapça ya da Türkçe sloganların Alman Devleti tarafından yasaklanması ise hem katılımcıların hem de Filistinli mazlumların mağduriyetini bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Kısıtlı sloganlarla da olsa tepkisini dile getiren yaklaşık 2000'in üzerinde katılımcının yanı sıra İslam Din Alimleri ve Amerika'dan özellikle Kudus Günü'nü desteklemek için katılan Yahudi Hahamlarının da bulunduğu gösteriye ilgi büyüktü.

 

Kudüs Günü'nü tahrikleri ile karıştırmaya çalışan ve aleyhte gösteri düzenleyen Siyonistler'in balkonlarından küfür ve hakaretleri ve sık sık yaptıkları taşkınlıklarını polisin durdurması ise gözlerden kaçmadı.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler