23 Ekim 2021 Cumartesi Saat:
21:36
20-12-2017
  

Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu

Dışişleri Bakanlığımız, Yine Yemen'deki Husilerin, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a düzenlediği balistik füze saldırısını kınadı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Yaklaşık 3 yıldır Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun işgal ve ablukasıyla mücadele eden Yemen, on binlerce vatandaşının Suudi Rejimi tarafından şehit edilmesinin yanında cephe gerisinde de kıtlık ve salgın hastalıklarla boğuşuyor. Ülkede artık kontrol edilemeyecek bir noktaya erişen kolera salgını, mermi ve bombalardan daha çok can alır oldu.

 

Ama Suudi ablukası ile içler acısı bir hal alan Yemen konusunda bugüne değin herhangi bir açıklama yapmayan bakanlığımız iş Yemen'in kendisini savunmak için yapılan direnişine gelince hemen yazılı bir açıklama yaptı.

 

Açıklamada, Yemen'deki Husi milislerin Suudi Arabistan'a yeni bir füze saldırısı gerçekleştirildiğinin öğrenildiği belirtildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Söz konusu saldırıyı kınıyor, saldırının Suudi hava savunma sistemleri tarafından etkisiz kılınması sayesinde dost ve kardeş Suudi Arabistan'da herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış olmasından memnuniyet duyuyoruz."

 

Daha önceki Husilerin Arabistan karşısında kendilerini savunmak için yolladıkları füze saldırıları da Dışişleri Bakanlığımız tarafından defalarca kınanmıştı ama Suudi Arabistan'ın binlerce Yemenli'nin ölümüne sebep olan hiçbir saldırısı ülkemizce bir türlü kınanamamıştı...

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler