06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
22:28
21-03-2022
  

Bursa'da İmam Mehdi'nin Doğum Günü Kutlaması + FOTO

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği - Mart / 2022 - Yıldırım / Bursa

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil Bursa'da ikamet eden Ehl-i Beyt âşıkları, İmam Mehdi'nin mübarek doğum günü münasebetiyle Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği salonunda bir araya geldi.

 

Sunuculuğunu Fatih Alkan hocanın yaptığı program değerli Ehl-i Beyt âlimimiz İshak Savcı'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Nur Muhammed Camiî İmamı ve Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği kurucularından değerli hocamız Bülent Ayyıldız katılımcıları selamladıktan sonra Hz. Mehdi'nin mübarek doğum gününü ve Nevruz'u kutladı. Ayyıldız, yalnızca Kur'an okuyup, ibadet etmekle dindar ve Müslüman olunamayacağını, bu sıfatlara sahip kimselerin onlarca yıldır Suriye, Afganistan, Yemen vb. İslam beldelerinde nice masum insanların kanını döktüğü anlattı. Aziz İslam dinini yalnızca kuru bir ibadet denklemi olarak kabul eden bu zihniyetin aslında Muhammedî İslam'a ve insanlığa ne denli zarar verdiğini, hedefsiz bir hayat sürdüklerini dile getiren Nur Muhammed Camiî İmamı Bülent Ayyıldız, tüm bunların nedeninin Mehdeviyet inancından yoksun kalındığı için olduğunu söyledi.

 

Bülent Ayyıldız hocanın ardından kürsüye davet edilen kıymetli âlimimiz İmam Hüseyin Camiî imamı Fatih Danyıldız Hoca da intizar ve bekleyişin gerekliliğine dair oldukça önemli konuları dile getirerek, İmam Mehdi'nin gelişine ne kadar hazır olduğumuzu sordu ve okuduğu güzel bir şiir ile de dinleyenleri adeta mest etti.

 

Oldukça sıcak ve katılımın yüksek olduğu İmam Mehdi'nin mübarek doğum günü programında değerli âlimimiz Ahmet Sevindik hoca da okuduğu güzel şiiri ile takdir topladı.

 

Hem Hz. Mehdi'nin (as) doğum gününün hem de Nevruz'un kutlandığı Bursa'da gerçekleştirilen program çocuklarımızın kesitği pasta ve verilen ikramlarla son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler