09 Ağustos 2022 Salı Saat:
07:55
07-01-2022
  

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde Şehadet Programı + FOTO

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği / Şehadet Programı - Ocak / 2022 - Bursa

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde dün akşam düzenlenen Hz. Fatıma Zehra’nın şehadet programında Şehit Kasım Süleymanî de anıldı.

 

Değerli Ehl-i Beyt âlimlerimizden İshak Savcı’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şehadet programı Nur Muhammed Camiî İmamı ve Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği kurucularından Kıymetli âlimimiz Bülent Ayyıldız’ın günün anlam ve önemine dair konuşmasıyla devam etti.

 

Ayyıldız, öncelikle Hz. Fatıma'nın (sa) makam ve ilmine değindi. Mucizevi doğumu esnasında Sara, Asiye, Meryem ve Havva annelerimizin Hz. Hatice’nin yanında bulunmalarının ilahi bir yardım olduğunu ve bunun da Hz. Fatıma’nın kutsal makamına işaret ettiğini söyledi.

 

Bülent Ayyıldız Hoca daha sonra Hz. Fatıma’nın (sa) beş yaşına kadar Ebu Talib mahallesinde yaşadığını ve oradaki sıkıntıları birebir gördüğüne değindi. Hz. Fatıma’nın hem erkek hem de kadınlara, kısaca tüm insanlığa örnek teşkil ettiğini dile getiren Ayyıldız; “Hz. Zehra yalnızca evinde oturup iyi bir eş rolünü üstlenmedi, savaşlarda erzak taşıyan kadınlar arasında da bulundu, kimi zaman Resulullah’ın yaralarını sardı ama en önemli siyasi ve toplumsal hareketi ise hilafetin gaspından sonraki çalışmaları, Fedek olayındaki çabaları ve direnişi oldu.” dedi.

 

Daha sonra Bülent Ayyıldız, Şehit Kasım Süleymanî ve Mehdi el-Mühendis’in şehadetini anarak General Süleymanî’nin Ehl-i Beyt terbiyesi görmüş başarılı bir komutan olduğuna vurgu yaptı. Onun düşman karşısında kahramanca duruş sergilediğini, gittiği her yerde ismiyle düşmana korku saldığını ama dosta karşı da bir o kadar sevgi ve merhamet dolu olduğunu dile getirdi.

 

  

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler