09 Ağustos 2022 Salı Saat:
06:58
13-01-2022
  

Bursa Ehl-i Beyt Âlimleri Bir Araya Geldi + FOTO

Bâbû’l Hasen Tercüme Atölyesi / Bursa - Ocak / 2022

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Ülkemizin güzide şehirlerinden Bursa’da ikamet eden Ehl-i Beyt âlimleri, bugün (13 Ocak 2022) bir araya gelerek gündem değerlendirmesi ve modern dünyadaki gelişmelerin toplum ve özellikle gençlerimiz üzerindeki etkilerini masaya yatırdı.

 

Bâbû’l Hasen Tercüme Atölyesi’ndeki toplantıya Nur Muhammed Camiî İmamı Bülent Ayyıldız, Mehdiye Camiî İmamı Vahit Karaali, İmam Hüseyin Camiî imamı Fatih Danyıldız ve Ehl-i Beyt Camiî imamı Metin Gök’ün yanı sıra araştırmacı yazar İshak Savcı, mütercim Ahmet Sevindik ve Hasan Bedel katıldı.

 

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda Pandemi sonrası cami ve cemaatlerimizin âlimlerden beklentisi başta olmak üzere Bursa ve yakın çevresinde yaşanan gelişmeler, kurgusal evren olarak tabir edilen Metaverse, gençlerimizin sorunları ve çıkış yolları, bu yıl içerisinde Bursa içinde yapılması planlanan dini etkinlikler vb. konularda istişarelerde bulunuldu.

 

Bursa’da bulunan tüm cami hocaları ve talebelerin eksiksiz katıldığı bu istişare toplantılarının düzenli olarak devam edilmesine de karar verildi.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler