18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:27
19-01-2015
  

Çeçenistan Charlie Hebdo'ya Karşı Yürüdü

Çeçenistan Cumhuriyeti, Fransız dergi Charlie Hebdo'nun yayınladığı karikatürleri protesto etti...

Facebook da Paylaş
 

Çeçenistan Cumhuriyeti'nde, Hazreti Muhammed'in (s.a.a) karikatürlerinin yayınlanmasını protesto etmek amacıyla "Ben Muhammed Peygamberi seviyorum" mitingi düzenlendi.

Mitinge katılan Çeçen Müslümanlar ellerinde "Biz Hazreti Muhammed'i seviyoruz", "Ellerinizi Peygamberimizden çekin", "Biz karikatürlerin yayınlanmasına karşıyız" yazılı dövizler taşıdı.

Yüz binlerce kişinin katıldığı mitingte Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, Avrupa'daki gazeteciler ve siyasetçilerin sahte ifade özgürlüğü ve demokrasi kılıfı altında "hakaret ve kültürsüzlük özgürlüğü" geliştirdiğini ve milyonlarca inançlı insanın duygularına hakaret ettiğini söyledi.

Çeçen Devlet Başkanı şöyle devam etti:

"Bugün, bütün Müslümanların kutsalı olan Hz. Muhammed'e (s.a.a) karikatür yoluyla hakaret edenlere ve onları destekleyenlere karşı itirazımızı bildiriyoruz. Fransa yönetimi, saldırıyı düzenleyenleri ve karikatürü yayınlayanları kınamak yerine, kan dökülmesine neden olanları desteklemek için sokak gösterisi düzenledi.

 

Biz bugün Peygamberimize karşı yapılan hakaretin kabul edilmez olduğunu ve gerektiğinde onun için kendimizi feda etmeye hazır olduğumuzu gösteriyoruz. Bunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. İslam barış ve dayanışma dinidir."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler