26 Ekim 2021 Salı Saat:
23:39
23-03-2018
  

Düşmanlarımızın Nükleer Silah Edinmelerini Engelleyeceğiz

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu

Facebook da Paylaşİsrail'in 2007'de Suriye'ye düzenlediği bir saldırıyla ilgili ''Nükleer reaktörü yok ettik'' açıklamasının ardından Başbakan Benyamin Netanyahu aynı politikayı sürdürdüklerini duyurdu: ''Düşmanlarımızın nükleer silah sahibi olmalarını engellemeye devam edeceğiz.''


İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, 2007'de Suriye'de düzenledikleri saldırıyla 'nükleer reaktör yok ettiklerini' iddia ettikleri açıklamayla ilgili Twitter'da mesaj paylaştı.

Adını anmadan İran'ı ima ettiği düşünülen Netanyahu, şöyle yazdı:

''İsrail hükümeti, ordusu ve istihbarat servisi Mossad, Suriye'nin nükleer kabiliyet geliştirmesini engelledi. Bunun için her türlü övgüyü hek ediyorlar. İsrail'in politikası o zamanki gibi şimdi de aynı: Düşmanlarımızın kendilerini nükleer silahlarla donatmalarını engellemek.''

İsrail Bilgi Bakanı bildiriden saatler sonra İsrailin bu itirafının sebepleri hakkındaki tahminlere son noktayı koyarak şunları söyledi: 2007 Yılında yapılan bu saldırının amacı İran'a gözdağı vermekti. İsrail İran ve Suriye gibi ülkelerin nükleer silaha sahip olmasına izin vermeyecektir.

İsrailin tehditleri ve gövde gösterileri, şimdiye kadar hep boş çıktı ve boş çıkmayada devam edecektir. Örneğin, İsrail Genelkurmay Başkanı eski yardımcısı geçtiğimiz yıl Washington Yakındoğu Araştırmaları Merkezi'nde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı: İsrail ordusu tek başına İran'a karşı zafer kazanamaz.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler