18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:19
14-09-2017
  

Ehl-i Beyt Aşıklarına Almanya'dan Davet

Beklenen An Geldi

Facebook da Paylaş

 

 

 

Haccın gurur ve bencillik duygusunu söküp atan sahnelerini yeni yaşamış olan, ibadet ve yakarışın mutluluk ve sefasını ruhlarında hisseden Müslümanlar...

 

İşte, sonsuza dek sürecek en kapsamlı saadet ve ahlakî tekâmül projesinin tasarlandığı böylesi hassas bir zamanda, dinin beka sırrının aşikâr olacağı ve yaratılışın nihaî neticesinin açık bir şekilde tecelli edeceği dakikalarda vahyin dili konuşuyor, pak göğsünde parlayan vahiy nuru, düşünce ve ruhların sayfalarına nakşediyor... “Ben kime mevlâ isem, Ali ona mevlâdır...”

 

Resulullah (s.a.a.) bu açık tanımla vazifesini tamamladı ve nihai görevini sona erdirdi. Kendisinden sonra ümmetine bir emanet bıraktı, Gadir-i Hum ile bunu kemale erdirdi.

 

Ey Müslümanlar! Mutluluk ve saadet kapılarını aralamak, Resulullah’ın (s.a.a.) emanetini korumak ister misiniz? O halde bu açık çağrıya icabet edip hep beraber Lebbeyk diyelim.

 

Arvupa Almanya Gelsenkirchen şehrinde İmam Ali Camii tarafından 17.09.2017 (Pazar) tarihinde organize edilen Uluslararası Gadir-i Hum Bayramı'na davetlisiniz.

 

Program: Konuşmalar, İlahi gruplarından ilahileri, şiir ve semah gösterisi, yarışmalar, çekiliş, yemek ve kitap fuarı ile gerçekleşecektir.

 

Vision Festsaal - Lockhofstraße 10, 45881 Gelsenkirchen

 

İrtibat: Şeyh Mucahidi: 0049- 177 313 6000

H. Yusuf Alcan: 0049- 177   832  07  78

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler