09 Ağustos 2022 Salı Saat:
08:05
24-05-2017
  

Ehl-i Beyt Kurultayı'ndan Bahreyn Rejimine

el-Halife Rejimi henüz tüm uluslararası kanun ve konvansiyonlara aykırı olan baskıcı uygulamalarına devam etmektedir.

Facebook da Paylaş

 

 

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Şeyh İsa Kasım aleyhine verilen adaletsizce hükmün ardından Bahreyn rejiminin bu ülke halkına yönelik insanlık dışı girişimleri hususunda uyarıda bulundu.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Şeyh İsa Kasım aleyhine verilen hükmün ardından bu karar itiraz eden Bahreyn halkına yönelik rejim güçlerinin şiddet uygulamasını ve savunmasız halkı hedef alarak şehit etmeleri veya yaralamalarını sert bir dille kınayarak Bahreyn rejiminden bu insanlık dışı uygulamalara derhal son vermesini istedi.

“Tüm Müslümanların ve Bahreyn halkının saygı duyduğu din âlimi ve Bahreyn’in manevi babası aleyhine verilen adaletsizce hükmün uygulanması krizi şiddetlendirecektir ifadesini kullanan Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı, Alı halife rejiminin bu uygulama ve şiddetinin uluslararası kuruluşların Bahreyn olayları karşısında sessiz kalmasından kaynaklandığını bildirdi.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı konuyla ilgili yayınladığı yazılı bildirisinin bir bölümünde şu görüşlere yer veriyor:

“Ne yazık ki Al-i Halife rejimi henüz tüm uluslararası kanun ve konvansiyonlara aykırı olan baskıcı uygulamalarına devam etmektedir. Son bilgilere göre, şimdiye kadar Bahreyn vatandaşlarından 460 kişinin vatandaşlığını iptal etmiştir ve yapılan barışçıl gösterilerde 320 Bahreyn vatandaşı şehit olmuş ve 7 binden fazla kişi hapse atılmıştır ki bu tutuklular arasında 1500 kişi 10-15 yaş arası çocuk ve gençlerden oluşmaktadır. Ayrıca siyası baskı ve kısıtlamalardan, güvenlik nedenlerinden ve toplumsal ve mezhebi ayrımcılıktan dolayı binlerce kişi başka ülkelere sığınmak zorunda kalmışlardır.”

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı, biran önce verilen hükümlerin iptal edilmesini isteyerek, milli barış yapmak için gerekli şartların hazırlanması ve Bahreyn halkının meşru isteklerine olumlu cevabın verilmesi gerektiğini bildirdi.

 

shafagna

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler