22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
07:32
18-02-2016
  

Ehla-Der'den Ankara Saldırısına Kınama

Ehlibeyt Alimleri Derneği

Facebook da Paylaş
 
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
 
Maalesef ülkemizde son bir yıl içerisinde çok üzücü terör saldırıları ile karşılaştık; Suruç, Ankara ve Sultanahmet’in ardından dün yine Ankara’nın merkezinde yeni bir terör saldırısı ile yüreklerimize ateş düştü ve şimdiye kadar 28 kişi hayatını kaybetti, onlarca da yaralı var.
 
Ehlibeyt Âlimleri olarak bu haince saldırıları her zaman şiddetle kınamış tüm dünyada özellikle de ülkemiz ve coğrafyamızda bu acıların yaşanmamasını arzulamışızdır. Ama maalesef bir yandan İslam ve Müslümanların yeminli düşmanlarının komplo ve entrikaları ve içimize sızdırdıkları piyonlarının çalışmaları, diğer taraftan basiretten yoksun bazı Müslümanların, özellikle kanaat önderleri ve yöneticilerin yanlış tutum ve davranışları yüzünden coğrafyamız kan gölüne dönmüş durumundadır. Yıllardır bu tür saldırılara, mazlum Irak, Yemen ve Suriye halkları her gün maruz kalmakta ve onlarca insanını kaybetmektedir şimdi ise üzülerek görüyoruz ki bu kalleşçe saldırılar ülkemizde yoğunlaşmıştır. Daha fazla acıların yaşanmaması için Müslümanlar ve özellikle Müslüman ülkelerin siyasi liderleri emperyalist ve Siyonistlerin oyunlarına karşı çok daha dikkatli ve uyanık olmalıdırlar. Ankara’da yaşanan bu kalleşçe saldırı ülkemizi savaşa çekmek isteyen ve coğrafyamızda çirkin planlarını hayata geçirmeye çalışan karanlık güçlerin bir oyunu olduğunu da unutmamak gerekir.
 
Bu vahim ve üzücü durumdan kurtulmak ve yeni acıların yaşanmaması için gerçek suçlular biran önce tespit edilip cezalandırılmalı ve vatandaşların özgürlük hakları kısıtlanmadan gereken tedbirlerin alınmasıyla bu tür olayların bir daha yaşanmaması sağlanmalıdır.
 
Yüce Allah, tüm insanlığı bu tür menfur saldırılardan muhafaza etsin ve bir daha bu acıları ülkemize yaşatmasın. Son olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun.
 
 
Ehlibeyt Âlimleri Derneği
 
18.02.2016
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler