25 Ocak 2022 Salı Saat:
12:36
05-03-2021
  

Ehla-Der'den Fitne Gazetesine Tepki

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Mart / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّٰهِ جَم۪يعًا وَلَا تَفَرَّقُواۖ

 

“Hep birlikte Allah'ın ipine yapışın, fırkalara bölünüp parçalanmayın.” 

                                                                                                                                                             Âl-i İmrân/103

 

 

Ülkemizde özellikle son 10 yılda tefrikaya bariz bir şekilde zemin hazırlayan çevreler, yine mezhepçilik üzerinden bir türlü kabuk bağlamayan yaraları kaşımaya devam ediyorlar. İşte bunun son örneği de 04 Mart 2021 tarihli Türkiye Gazetesi’nde görüldü.

 

Mezkûr gazetenin bulmaca sayfasında, 'sapık bir mezhep' sorusu yer almış ve cevap anahtarında ise 'Şiî' olarak cevaplanmıştır.

 

Hâlbuki “Hepiniz Allah’ın ipine sımsıkı sarılın, tefrikaya düşüp ayrılmayın” ayet-i kerimesi uyarınca buna uyanlar imtihanı kazanmış ve bu gazete gibi tefrika kuyusu kazmaya çalışanlar ise kaybedenler olacaktır.

 

“Ehl-i kıble tekfir edilemez” prensibi gereğince, tüm farklılıklarıyla beraber ümmetin nasıl bir arada tutulacağı, bunun sağlıklı idare ve siyasetinin nasıl olacağı konusu bugün Müslümanların çözmeleri gereken en önemli ve hassas meseledir.

 

Mezhepçiliğin en bariz görüntüsü tekfirciliktir. Kendine mahsus, üzerinde bir icmanın oluşmadığı mezhebi görüşlerinden hareketle Ehl-i kıbleyi İslam’dan dışlayan tekfirci anlayış, bir sonraki adımda, tekfir ettiği kişi ve kesime karşı yine dini gerekçeyle şiddet uygulamayı, onların malını, servetini müsadere etmeyi, hatta canlarına kastetmeyi mubah saymaktadır.

 

Mezhepçi kendi mezhebinden olanı din kardeşi olarak gördüğü için artık onun tüm çabası mezhebinin zaferidir. Bunun için büyük paralar harcamaktan çekinmez. Hatta bunu gerçekleştirmek için Büyük Şeytan Amerika ve Siyonist odaklarla da işbirliğinden geri durmaz.

 

Tekfircilik ve mezhepçilik nefret suçu kapsamındadır ve mutlaka bunun müeyyidesi vardır. Buradan yola çıkıldığında mezkûr gazetenin inancımızı sapık bir mezhep olarak göstermesi, temel insanî hak ve hürriyetlerin ihlali sayılmakta, bir mezhebin 'sapık ilan edilmesi' Anayasa’nın 'hiç kimse din, vicdan, düşüncelerinden dolayı suçlanamayacağı' ilkesine aykırılık teşkil etmekte ve halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek suçunu da işlemiş olmaktadır.

 

Bu tür eylemler kamuya karşı işlenmiş suçlar olduğu için hem yargının bu suçları cezasız bırakmaması gerekir hem de siyaset erki açık ve net bir şekilde bu tür suçlara karşı sert tepkilerini göstermelidir.

 

Türkiye Gazetesi gibi mezhepçi ve tekfirci çıkışlar yapan güruhlara, toplumun nabzı olan âlimler ve aydınlar cevap verecektir. Çünkü âlimler aşırıya giderse toplum da aşırıya gidecektir. Onlar soğukkanlılıklarını asla kaybetmemelidirler.

 

Bizler Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak Türkiye Gazetesi’nin bu tekfirci davranışını şiddetle kınıyor ve bu tür alçakça provokasyonların hangi şeytanî emeller için yapıldığını da çok iyi biliyoruz.

 

 

 

 

05 Mart 2021

İstanbul 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Sezer   05-03-2021 09:59

    Hep bir karalama Hep bir iftira peşinde bunlar. Dertleri İslam değil Fitneye hizmet amaçları..

Kategorideki Diğer Haberler