24 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
09:41
15-02-2021
  

Ehla-Der'den Prof. Dr. Celaleddin Rahmet İçin Başsağlığı Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Şubat / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

انالله وانا الیه راجعون

 

Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirdiği, Endonezya Ehl-i Beyt Birliği Başkanı (IJABI), Endonezya Millet Meclisi üyesi, Endonezya Şehit Mutahharî Koleji’nin kurucusu, İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu üyesi ve Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı sözcülerinden büyük mütefekkir Prof. Dr. Celaleddin Rahmet’in vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız ve haber hiç şüphesiz Güneydoğu Asya’yı da derinden yaralamıştır.

 

Merhum Celaleddin Rahmet Güneydoğu Asya’da Ehl-i Beyt mektebinin kurucu ve öncülerinden birisi olmuş, öte yandan Merhum İmam Humeynî’nin düşünce yapısını, Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî ve İslam İnkılabı’nın görüşlerinin kendi ülkesi ve o topraklarda yeşermesine büyük katkılar sağlamıştır. Merhum Rahmet, cansiperane savunduğu öz İslam ile başta Vahhabî cenah ve aşırıcı gruplar olmak üzere ömrünün sonuna değin mücadele etmiştir. Celaleddin Rahmet ayrıca İslam birliğinin en büyük savunucularından birisi olurken, mezhepsel ayrılıklarının son bulması ve İslam ümmetinin vahdet içerisinde yaşaması düşüncesiyle Endonezya’da Şiî ve Sünnî Kardeşlik Örgütü’nün temellerini atmıştır.

   

Ulvî ve melekutî bir yolculuğa çıkan bu kıymetli mütefekkirin değerli ailesine ve özellikle de babasının yolunda emin adımlarla ilerleyen Sayın Dr. Miftah Rahmet’e başsağlıklarımızı sunar, merhum için Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiretler dileriz.

 

Ruhu şad ve ismi payidar olsun.

 

 

 

 

15.02.2021

İstanbul 

 

 

 

 

  

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler