19 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
13:36
16-06-2020
  

Ehla-Der Genel Kuruluna Davet

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der / İstanbul - Haziran / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

وَالَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَيْنَهُمْ

 

"Onlar öyle kimselerdir ki Rab’lerinin çağrısına kulak verip, namazı hakkıyla ifa ederler. İşlerini istişare / danışma ile yürütürler."

Şûrâ/38

 

 

 

Saygıdeğer Üyemiz, Kıymetli Âlim Arkadaşımız;

 

 

Mayıs 2011 yılında toplumsal birlik, mektebin ilerleyişi ve koordineli çalışma azmi ile siz üyelerimizin öncülüğünde kurulan derneğimiz, bu yıl bir yandan kuruluşunun 9. yılını kutlarken, diğer yandan da 6. Olağan Genel Kurulu’nu yapmaya hazırlanmaktadır.

 

Derneğimizin 6. Olağan Genel Kurulu ve yeni yönetim kurulunun seçilmesi 08 Temmuz 2020 tarihinde, Çarşamba günü saat 10'da İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der için en önemli unsur birlik ve beraberliğin zedelenmemesi ve ortak akıl ile istişareye önem verilmesidir. Dolayısıyla derneğimizin genel kurulu, yönetim seçimi ile birlikte yapılan işlerin olumlu anlamda eleştirildiği ve geleceğe ilişkin plan-projelerin tartışıldığı yerdir. Bu bakımdan yeni dönem hedeflerimizin, plan ve projelerimizin ortaya konacağı, herkesin "Emruhum şûrâ beynehum" düsturuyla fikrini belirteceği, birlik-beraberlik ve kardeşliğin pekişeceği bir genel kurulda buluşmak üzere, sizi de aramızda görmeyi arzu etmekteyiz.

 

Yeni dönemin başta Ehlibeyt Âlimleri olmak üzere, tüm dünya Müslümanlarına hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

 

 

Kadir AKARAS

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği Yönetim Kurulu Adına

 

16.06.2020

İstanbul

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler