08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
14:29
15-07-2021
  

Ehla-Der’den 15 Temmuz Yıldönümü Mesajı

Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehla-Der - Temmuz / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Tarihler 15 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere devletin tüm kademelerine iç ve dış destekler sayesinde sızan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) aziz Türkiye halklarına karşı kanlı bir darbe girişiminde bulunmuştu.

 

27 Mayıs 1960 senesinde başlayıp, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980 ve 28 Şubat 1997 post modern darbe ile kronik bir hal alan bu serüven halkın iradesi sayesinde 15 Temmuz’da akim edilmişti.

 

Ülkemiz içerisinde vuku bulan onlarca suikast ve silahlı saldırıları planlayan, başta Selam-Tevhid olmak üzere Ergenekon, Balyoz, Askerî Casusluk davalarında sahte delil ve kurgu mahkemeler ile rakiplerini tasfiye etmeye çalışan, devletin en üst kademesi olan Cumhurbaşkanlığı da dâhil olmak üzere siyasetçi, gazeteci, yazar, STK temsilcileri ve iş adamlarının aralarında bulunduğu binlerce kişiyi senelerce dinleyen bu Terör Örgütü, onlarca yıldır planladığı devleti tamamen ele geçirme emeline çok şükür ki ulaşamamıştı.

 

Emekli bir imam olan Fetullah Gülen’in direktifleri ile bir araya gelen fanatik insanların oluşturduğu bu silahlı kült örgütün amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenini bozarak, Gülen’in ruhani lideri olacağı bir rejim kurmaktı. Burada hiç şüphesiz her fırsatta kınadığı ama her daim aynı safta yer aldığı ve bugün dahi Pensilvanya’da Büyük Şeytan Amerika’nın gölgesi altında olan ve Siyonist Rejim’in de emirlerine hizmet eden bu Terör Örgütü ülkemizin birliğini bozmak, mezhep ve inanç üzerinden halkımızı birbirine düşürmek istemişti.

 

Özellikle İslam ülkeleri ve halklarının baş belası olan Amerika, kırmızı bültenle aranan Fetullah Gülen’i iade etmediği gibi her zamanki ikiyüzlülüğü ile darbe girişiminden sonra kendine yaraşır bir açıklama yapmış ve şunları söylemişti:

 

“ABD, Türk demokrasisi ve demokratik kurumlarına sarsılmaz bağlılığını bir kez daha teyit etmektedir. Darbe girişimi sırasında yaralanan ve hayatını kaybedenlerin dostları ve yakınlarına taziyelerimizi sunuyoruz. Bugün ABD, demokratik toplumdaki hak ve özgürlüklerini korumak üzere sokağa çıkan tüm vatandaşların cesaretini takdir etmektedir."

 

Fakat düşman neyi planlarsa planlasın sonuçta ülkemiz, Allah’ın yardımı ve büyük Türkiye halkının desteği ile 15 Temmuz'daki hain girişimin şerrinden, birlik ve beraberliği ile eşsiz bir destanla çıktı.

 

O gece, Fethullahçı Terör Örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya çalışmıştı. Darbe girişiminin asıl amacı, ülkemizi tarihinde görülmemiş bir karmaşaya sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı, ülkemizi bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Ancak FETÖ maşasını kullanan emperyalizm ve Siyonizm’in hevesi bir kez daha kursağında kaldı.

 

Hain işgal girişiminin yıldönümü vesilesiyle, başta camiamıza mensup şehitlerimiz Kemal Ekşi, Bülent Aydın ve Bülent Yurtseven olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabır niyaz ediyoruz.

  

Türkiye'deki Ehlibeyt Âlimlerinin çatı kuruluşu olarak bizler, bu hain darbe girişiminin yıldönümünde bir kez daha ilan ediyoruz:

 

“Nerede olursa halkların özgür iradesine hiç bir güç karşı koyamaz ve halkın iradesi dışında hiç bir girişim olumlu sonuç vermez.

 

Allah-u Teâla milletimize bir daha bu acıları yaşatmasın. Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen, vatanına ve milletine ihanet etme niyeti taşıyan hainlere fırsat vermesin. 

 

  

15 Temmuz 2021

İstanbul

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler