24 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
09:15
14-05-2021
  

Ehla-Der’den Filistin İçin Yardım Çağrısı

Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehlader - Mayıs / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 
Allah Resulü (s.a.a) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır: 
 
"Müslümanların dertleriyle dertlenmeyen Müslüman değildir."
 
Bugün, Müslüman kardeşlerimiz işgal edilmiş topraklarını geri kazanmak ve tüm inananların kutsallarını korumak için Filistin’de büyük bir mücadele vermektedirler. 
 
Bu uğurda nice şehitler verilmekte ve nice çocuklar yetim kalmaktadır. Bombardımanlarda evleri barkları yerle bir olan mazlum Filistinli kardeşlerimiz zorunlu ihtiyaçlarını bile karşılayamamaktadırlar.
 
Bizler, Türkiye’de bulunan Ehl-i Beyt âlimleri olarak, Siyonist İsrail rejiminin mazlum Filistin halkına karşı bir asra yakın uyguladığı sürgün, katliam ve cinayetleri şiddetle telin ederken, tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.
 
Bununla beraber bütün Müslüman kardeşlerimizden, âlimlerimizden ve camiamızdan Filistinli kardeşlerimizin vermiş olduğu amansız mücadelelerinde Filistin halkı ve direniş erlerine  bir nebze olsun destek olabilmek için ellerinden gelen hiç bir destek ve yardımı esirgememelerini önemle ve ivedilikle bekliyoruz.
 
Nakdi yardımlarınızı  konuyla ilgili kampanya yapan yardım kuruluşlarımıza ulaştırabilirsiniz.
 
Rabbimiz bu kutlu ve onurlu direnişte mazlum ve aziz Filistinli kardeslerimizi en yakın zamanda nihai zafere  ulaştırsın; bizleri de onlara karşı İlahi ve insani  görevlerini hakkiyla ifa edenlerden eylesin.
 
 
 
 
 
14 Mayıs 2021 
İstanbul
 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler