20 Haziran 2021 Pazar Saat:
01:36
23-05-2020
  

Ehla-Der’den Ramazan Ayı Bayram Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehla-DER) / İstanbul - Mayıs / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

 

Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!

 

Yüce Allah’ın kullarına bahşetmiş olduğu en büyük nimetlerden biri olan; Kuran’ın indiği, oruç, bağışlanma ve rahmet ayı olan mübarek ramazan ayını geride bırakmış bulunuyoruz. 

 

Mübarek Ramazan Ayı Bayramı, diğer gün ve aylardan çok daha farklı olarak inananları Allah’a yaklaştırır, aynı yağmur yüklü bulutlar gibi gelir, sağanak sağanak üzerimize yağar, eteğindeki bütün güzellik cevherlerini başımıza boşaltır, bir sel gibi günahlarımızı önüne katarak bizi bağışlanma denizlerine sürükler ve bayram ile tertemiz olarak yeniden diriltir.

 

Fakat maalesef bu bayram sevincini gönüllerimiz buruk olarak yaşıyoruz. Zira aylardır dünyanın her tarafını saran hastalıklar nedeniyle insanlık çok sıkıntılı günler yaşamakta ve nice sevdiklerini kaybetmektedir.

 

Coğrafyamızda, İslam âleminde ve dünyanın birçok yerinde insanların bu bayrama hüzün ve acı içerisinde girdiklerini biliyoruz. O kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir, bir uzvun acı çekmesini tüm bedenin hissetmesi gibi bizler de onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak bize göre bu hastalıklardan, dünyayı saran fitnelerden ve yeryüzünü kan gölüne çeviren savaşlardan kurtulmanın yolu; insanların tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak kardeşlik duygusu içinde kalplerini birleştirip Yüce Allah'a yönelmelerindedir.

 

Bu düşüncelerle, ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Fıtır / Ramazan Ayı Bayramı’nı tebrik eder, Bedir’den günümüze kadar tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

Bayram’ın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini, dünyanın çeşitli bölgelerinde, herkesi derinden üzen huzursuzlukların sona ermesini Yüce Allah'tan temenni ederiz.

 

 

 

  

23.05.2020

İstanbul

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Ali Ülker   24-05-2020 12:24

    Allah ım rahmet ve bereketini bol kıldın inşallah

Kategorideki Diğer Haberler