24 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
07:57
12-05-2021
  

Ehla-Der’in Ramazan Bayramı Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Mayıs / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 
 
Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!
 
Bir mübarek ramazan ayını daha geride bırakmış bulunuyoruz. Gitmesi bizlere ağır gelen, bizi her anlamda kuşatıp Rabbimize yaklaştıran şefkatli bir aydan ayrılırken; şevvalin ince hilalinin görülmesiyle birlikte, bu defa da bayramın sımsıcak günleriyle kucaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak bu kutlu bayramı başta Mevlamız İmam-ı Zaman olmak üzere tüm Müslüman kardeşlerimize tebrik arz ederiz.
 
Evet, bayram denildiği zaman sevinç, mutluluk ve neşe akla gelmektedir. Herkesin birbirini ziyaret edip, mutluluklarını paylaşarak çoğalttığı, gönüllerin ve kalplerin bir olduğu gün akla gelmektedir.
 
Fakat maalesef son yıllardaki tüm bayramlarımızı buruk yaşadığımız gibi, özellikle bu bayram sevincini de gönüllerimiz buruk olarak karşılamaktayız. Zira bir taraftan aylardır süren salgın hastalık nedeniyle yaşanan maddi-manevi sıkıntılar ve diğer taraftan Emperyalist-Siyonistlerin ve onların maşalarının dünyayı kan gölüne çevirme gayretleri bayramın tüm sevincini bizlerden almaktadır.
 
Gönlümüzde bayram coşkusunu yaşamak istediğimiz bugünlerde, maalesef Filistinli kardeşlerimizin çektiği sıkıntılardan haberdar oldukça içimizi hüzün kaplamaktadır. Vahşi Siyonistler tüm güçleri ile Müslüman kardeşlerimize saldırmakta, nicesini şehit edip nicesini de karanlık zindanlara mahkûm etmektedir. Fakat yapılan bu zulümler ile artık sözde barış anlaşmalarının bir fayda sağlamadığı anlaşılmış, tüm gruplar direniş ekseninde birleştirmiş ve İsrail’in sonunu getirecek büyük intifada başlamış bulunmaktadır. Yüce Allah’ın vaadi ile çok kısa bir süre içerisinde bu yıkılışı göreceğimize olan inancımız tamdır.
 
Kudüs ile birlikte bizleri derinden sarsan bir diğer acımız Afganistan olmuştur. Oradaki kız çocuklarına yönelik yapılan saldırıyı ve küçücük bedenlerin parçalanmasını acaba hangi din ve vicdan kabul edebilir.
 
Yine her gün Yemen’de, Suriye’de, Bahreyn’de, Suudi Arabistan’da, Pakistan’da ve Myanmar’da onlarca kardeşimiz öldürülmekte, hapse atılmakta, işkencelere maruz kalmaktadır. O kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir, bir uzvun acı çekmesini tüm bedenin hissetmesi gibi bizler de onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.
 
Ehla-Der olarak bize göre bu fitne ve acılardan kurtulmanın yolu, aynı Allah’a, aynı Peygamber’e ve aynı Kitab’a inanan tüm Müslümanların farklılıklarını bir kenara bırakarak kardeşlik duygusu içinde birlik olmalarıdır. Emperyalist-Siyanistler tarafından mezhebi taassupların körüklemesi, Taliban, Daeş ve İngiliz Şiiliği gibi maşaların kurulup desteklenmesi de işte bu hakikatten kaynaklanmaktadır. 
 
Tüm bu süreç içerisinde Karabağımızın işgalden kurtarılıp, gerçek sahiplerinin topraklarına geri dönmesi ve yıllardır süren Ermeni zulmünün son bulması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.
 
Son olarak özellikle hatırlatmak istediğimiz bayramın kardeşlik ve paylaşma olduğudur. Bunun da asıl önemli tarafı bireysel bir mutluluk duygusunun ötesinde, ortak bir sevinci hatırlatmasıdır. Özellikle bu bayramda hatırlanması gereken de işte bu paylaşma sevinci olmalıdır. Zira içinde bulunduğumuz bu zor dönemde; sıkıntı, bela ve hastalıkların her taraftan bizleri kuşattığı bu kederli günlerde; inanan her birey, bunu ilahi bir imtihan olarak görmeli, "Kulluğumu göstere bilecek miyim?" endişesi içerisinde değerlendirmelidir.
 
Zira bu zorluk ve sıkıntılar ile gerçek karakter ortaya çıkar. İyi sanılan bazı insanların ve hatta devletlerin aslında ne kadar bencil, fırsatçı, kimseye acımayan, sadece kendi çıkarlarını düşünen ve kaybedilen canlardan, aç kalan insanlardan zerre müteessir olmayan bireyler olduğu ortaya çıkar.
 
Bu zorlu süreçte Allah, Resulü ve Masum İmamlar bizleri insanlığa hizmet etmeye çağırmaktadır. Kardeşlerimizin derdiyle dertlenmeye, arayıp sormaya, sıkıntılarını öğrenip gidermeye ve elimizden geldiğince kardeşlerimizin yanında olmaya çağırmaktadır.
 
Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.a) hepimizin bildiği şu sözlerini unutmayalım ve tekrar hatırlayalım:
 
"Komşusu açken kendisi tok yatan benden değildir."
 
"Müslümanın derdiyle dertlenmeyen Müslüman değildir."
 
Öyleyse bu bayram coşkusu ile birlikte çevremizde işini kaybetmiş, sıkıntılar içerisinde olan kardeşlerimizi tespit edip onlara elimizden geldiği ölçüde maddi ve manevi destek olmaya çalışalım.
 
Bu düşüncelerle tekrar İslam dünyasının mübarek Fıtır / Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz. Bedir’den günümüze kadar tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve mutluluklar dileriz. Bayram’ın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini, dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslümanları derinden üzen huzursuzlukların sona ermesini Yüce Allah'tan temenni ediyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
13 Mayıs 2021
01 Şevval 1442 
 
İstanbul
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur   12-05-2021 21:58

    🌺Bismillahirrahmanirrahim.🌺 Bayram sa bayramımız mübarek olsun.😔 Allah razı olsun.

  • anonymous   12-05-2021 21:04

    Merhaba Sizin Ve Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını İçtenlikle Kutlarım

Kategorideki Diğer Haberler