09 Ağustos 2022 Salı Saat:
07:40
30-11-2021
  

Ehlader Tahran'da Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı'nı Ziyaret Etti

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Kasım / 2021 – Tahran / İran

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği yönetim kurulu İran'ın başkenti Tahran'da Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı’nı ziyaret etti.

 

Türkiye Ehl-i Beyt âlimlerinin çatı kuruluşu olan Ehla-Der Tahran’da Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Rıza Ramazanî ile bir görüşme yaptı.

 

29 Kasım 2021 Pazartesi günü Tahran’da bulunan Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı merkez binasında gerçekleşen görüşme yaklaşık iki saat sürdü.

 

Ziyarete gelen Ehlader Yönetim Kurulunu büyük bir içtenlikle kabul eden Ayetullah Ramazanî, Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği’nin Türkiye’deki faaliyet ve başarıları nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Ayetullah Rıza Ramazanî, bu iki saygın kurum arasındaki iletişim ve işbirliğini daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini dile getirirken, toplumsal olarak da Ehl-i Beyt (as) öğretilerini özellikle çocuk ve gençlerimize daha fazla nasıl ulaştırabileceğimizin yolları üzerinde faaliyetler yürütmeliyiz dedi.

 

Modern dünyanın vazgeçilmezi olan sanal âlemin bizler için büyük bir fırsat olduğunu ve bunu maksimum seviyede kullanmasını bilmemiz gerektiğini dile getiren Ayetullah Ramazanî, öte yandan âlimlerin kendi toplumları içerisinde birer rol model olma zorunluluğuna değinerek, “insanlar renklerini kendi âlimlerinden alırlar” dedi.

 

Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras da bu iki güzide kurum arasında yapılacak her türlü işbirliğine açık olduklarını belirtti.

 

Akaras ayrıca son zamanlarda İslam dünyasının iki büyük ülkesi olan Türkiye ve İran arasındaki ilişkileri yıpratmak isteyen ve başarısızlığa uğrayan mihraklara karşı basiretli olunması gerektiğini, bunun da ancak yakın irtibat içerisinde olunarak ve karşılıklı empatiyi sürdürerek aşılabileceğini vurguladı.

 

Kadir Akaras ayrıca, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun İranlı mevkidaşı Abdullahiyan'a söylediği "dostumun evi burası" dizesini yineleyerek, beraberce yapacakları çok şeylerin olduğunu ve özellikle yayıncılık ve medya alanında ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler