20 Haziran 2021 Pazar Saat:
01:31
17-10-2020
  

Ehlader’den Ermenistan’ın Küstahlığına Kınama Mesajı

Ehlibeyt Alimleri Derneği (Ehla-Der) / İstanbul - Ekim / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 
 
Karabağ'ımızın yıllardır süren tutsaklığı her zaman bizleri kederlendirmiş, Azerbaycanlı kardeşlerimiz kadar bizleri de derinden üzmüştür. Zira hiçbir Müslüman ve vicdan sahibi insan, işgali ve zulmü mazur göremez. Bunun için bizler, her zaman Azerbaycanlı kardeşlerimizin derdi ile dertlenmiş ve her platformda onların bu haklı davasını Filistin davamız gibi sahiplenip savunmuşuzdur.
 
Özellikle bu son günlerde bölgedeki kardeşlerimizden aldığımız haberler ve izlediğimiz görüntüler; Ermeni zulmünün ne denli büyük bir hukuk tanımazlık ve küstahlığa dönüştüğünü göstermektedir. Azerbaycanlı mümin kardeşlerimizin kararlı mücadelesi ve topraklarını geri kazanma yolundaki başarısı, Ermenistan’ı kalleşçe saldırılara itmiş ve sivil yerleşim yerlerine ve şehirlere saldırarak savunmasız sivillerin hayatını kaybetmesine neden olmuştur.
 
Ehlibeyt Alimleri Derneği (Ehla-Der) olarak, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Gence şehri başta olmak üzere diğer şehirlerini füze saldırıları ile hedef almasını ve kadın-çocuk demeden vahşet saçmasını şiddetle kınıyoruz.
 
Bu vesile ile tekrar Azerbaycan halkının Karabağ'ın özgürlüğü yolundaki çabalarını ve zaferlerini desteklediğimizi ve tüm imkanlarımız ile yanlarında yer aldığımızı ilan ederiz.
 
Yüce Allah'tan bu uğurda şehit olanlara rahmet, ailelerine sabır ve gazilerimize sağlık niyaz ederiz.
 
 
 
 
17.10.2020
İstanbul 
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler