20 Haziran 2021 Pazar Saat:
01:04
30-07-2020
  

Ehlader’den Kurban Bayramı Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehla-Der) / İstanbul - Temmuz / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

  
 
 
Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla
 
 
 
Çok Aziz Müslüman Kardeşlerimiz!
 
Ne mutlu bizlere ki Yüce Allah’ın kullarına büyük bir hediye olarak gönderdiği mübarek Kurban Bayramı’nı bir kez daha idrak etmiş bulunuyoruz.
 
Kurban Bayramı, kulu Allah’a yaklaştıran ve içinde pek çok anlamı, manayı ve sembolü barındıran kutlu bir bayramdır. Tevhit bayraktarı Hz. İbrahim, o en çok sevdiğini Allah yolunda kurban ederken aslında kıyamete kadar tüm insanlığa en çok sevdiklerinden nasıl vazgeçmeleri gerektiğini öğretmiştir.
 
Dolayısıyla Kurban Bayramı uhrevi sevabın yanı sıra; kendimize, ailemize, çevre ve toplumumuza karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamakta, başkalarını da düşünüp, kardeşlik duygularımızın güçlenmesine olanak tanımaktadır.
 
Fakat maalesef bayram coşkusunu bu yıl biraz daha buruk yaşamaktayız, zira hem dünyanın diğer bölgelerindeki kardeşlerimizin çektiği sıkıntılar ve hem de ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada yaygın bir hastalık halini alan korona salgını nedeniyle herkes çok zor günler geçirmektedir. 
 
Yine de bizler tevekkül bayraktarı Hz. İbrahim’den öğrendiğimiz teslimiyet ile, “Gün doğmadan meşîme-i şebden neler doğar.” bilinciyle bu şer gözüken tüm sıkıntıların aslında doğacak nice güzel günlerin habercisi olduğuna inanmaktayız. 
 
Evet, tüm olumsuzluklara rağmen duaların kabul olduğu bu bayram gününde; coğrafyamızda ve dünyada yaşanan bu mezalimlerin ve hastalıkların son bulması için hem dua silahına sarılmalı çokça dua etmeliyiz hem de pratik anlamda çaba sarf etmeliyiz.
 
Bu duygu ve düşünceler ile tüm İslam âleminin, özellikle ülkemizde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
30.07.2020
İstanbul
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler