17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
13:55
04-01-2018
  

Ehlader’den Şeyh Zakzaki’ye Destek Mesajı

EHLADER olarak, Nijerya Devletinden Sayın Zekzaki’yi ve ailesini serbest bırakmalarını ve Nijeryalı müminler üzerindeki baskılarını kaldırmaları gerektiğini ilan ediyoruz.

Facebook da Paylaş

 

 

مِنَ الْمُؤْمِنٖينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللّٰهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضٰى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدٖيلًا


“Müminler içinde Allah'a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.”

Ahzab/23Çağımızın önde gelen âlimlerinden, İslam’ın yılmaz mücahitlerinden, Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Yakub Zakzaki eşi ile birlikte hala tağuti zindanlarda yaşam mücadelesi vermektedir.

 

Müslümanların birliğini ve Kudüs davasını yaşam gayesi olarak gören bu Yusufi yiğidimiz bu dava uğruna 6 evladından dördünü şehit vermiş kendisi de 3 yılı aşkın süredir zalim Nijerya zindanlarında olmadık zulüm ve işkencelere maruz kalmaktadır.


25 Temmuz 2014 günü Nijerya Ordusu, Zaria'daki Kudüs Günü yürüyüşlerinde, 35 Ehlibeyt mektebi mensubu açılan ateş sonucu öldürdü ve bunların içinde onun üniversite öğrencisi olan 3 oğlu da vardı.
Sonraki yıl da Erbain yürüyüşlerinde onlarca Nijeryalı Müslüman, tekfirci Boko Haram Terör Örgütü tarafından intihar saldırıları ile şehit edildi. Sürekli haksızlıklara ve ölümlere maruz kalan bu mazlum kardeşlerimiz, hem Boko Haram ve hem de Siyonist-Suudi kuklası rejim tarafından durmaksızın katledildi.


Acıların üzerinden birkaç gün geçmemişti ki, bu defa Erbain Günü'nde şehit olanları anma merasiminde, Nijerya Devlet Askerleri tarafından onlarca müminin kanı haksız yere akıtıldı.
Bu yaşanan acı olaylar dünyadaki tüm Ehl-i Beyt dostlarının yüreğini dağlamakta ve Öz Muhammedi İslam'a inanan herkesin büyük bir kaygı ile bu gidişattan endişe duymasına neden olmaktadır.


Nijerya Devleti, yıllardır Nijerya’da masum insanları katleden, mallarını yağmalayan ve köylerini ateşe veren tekfirci terör örgütü Boko Haram ile savaşmak yerine; tek suçları Peygamber Ehl-i Beyt’inin yasını tutmak ve Kudüs davasını savunmak olan bu insanları öldürmekte ya da hapse atmaktadır.

 

Bizler bunu hain ve kalleşçe bir saldırı olarak kabul etmekteyiz.


Bu cinayete en çok sevinen ise hiç şüphesiz, dünyayı kan gölüne çeviren ve Nijerya Devleti'nin de yakın dostu olan Siyonist Gasıp İsrail Rejimi'dir.


Elbette ki Ehl-i Beyt Dostları öldürülecek ve Şeyh Zakzaki zindanlara atılacak. Zira Şeyh Zakzaki ve taraftarları:


- Gayrimeşru İsrail Devleti'ne karşıdırlar.


- Afrika’da ilk defa milyonluk Kudüs Günü etkinliğini düzenlemişlerdir.


- Nijerya’da Şii-Sünni vahdetini desteklemektedirler.


- Öğretileri Nijerya ve pek çok Afrika ülkesinde güçlü bir etki yaratmaktadır.


-Vahhabi zihniyetin, özellikle de Boko Haram gibi örgütlerin İslam düşmanlarının ekmeğine yağ sürdüğüne inanmaktadırlar.


-ve Amerikan Emperyalizmi'ne karşı sürekli mücadele vermektedirler.

 

Filistin, Yemen ve Bahreyn’de olduğu gibi, Nijerya’da da yaşanan bu mezalime dünya medyası kör olsa bile, bizler Müslümanlar olarak gündemde tutmamız gerekmektedir.


EHLADER olarak, Şeyh Zakzaki ve taraftarlarının suçsuz yere hala zindanlarda olmasını şiddetle kınıyoruz, Nijerya Devletinden Sayın Zekzaki’yi ve ailesini serbest bırakmalarını ve Nijeryalı müminler üzerindeki baskılarını kaldırmaları gerektiğini ilan ediyoruz.


Ehlibeyt Âlimleri Derneği
04.01.2018 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler