16 Mayıs 2022 Pazartesi Saat:
09:02
12-03-2021
  

Ehlibeyt Alimleri Derneği'nden Spotify'e Kınama

Ehlibeyt Alimleri Derneği / Ehla-Der - Mart / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Mantık, ahlak ve vicdan yoksunu, ya da ahiretlerini dünya ve dinara satan ve ipleri başkalarının elinde olan zavallı kuklalar yüce değerlerimize ve kutsallarımıza saldırmaya, onlarla dalga geçmeye her gün bir yenisini daha eklemektedirler. Bunun son ve çirkin örneklerinden birisi de müzik platformu Spotify’da yapılan çirkeflikler ve buna göz yumulması.

 

Daha önce gençleri, ahlak dışı içerik ve başlıklarla kendi mecralarına çekmeye çalışan yayınlara izin veren platform, bu kez de Müslüman bir ülkede inançlara ve değerlere saldıran içerik başlıklarına müsaade ediyor. İslam'a saldırının adeta sistematik hale getirildiği dijital platformlardan Spotify'daki son örnek, tam bir rezillik örneği.

 

Platformda Allah, peygamber ve dini semboller aşağılık ve ahlaksız bir dille dalga konusu yapılırken platformdan bunlara karşı çıt yok.

 

Başka İslam mezhepleri söz konusu olduğunda onları sapıklıkla suçlayıp, saldıran fitne ateşini körüklemeye çalışmaktan geri durmayan bazı cemaat ve önde gelenlerinin, konu din ve Müslümanların müşterek değerleri ve kutsalları olunca neden sesleri çıkmadığını anlamakta güçlük çekiyoruz.

 

En ufak sataşma ve hakarette birbirlerine tazminat davaları açmakta yarışa giren, ama konu dini ve milli değerlerimiz ve ümmettin kutsalları olunca sesleri çıkmayan ve umurlarında bile olmayan siyasilerimize ne demeli.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak bu tür pespaye söylem ve eylemleri şiddetle kınarken, bütün kanaat önderlerini ve düşünce platformlarını insani ve dini değerlere sahip çıkmaya, düşünce özgürlüğünü savunmakla birlikte düşünce özgürlüğü maskesi altında düşünce, inanç ve değerlere hakaret edilmesine şiddetle karşı çıkmaya davet ediyoruz.

 

Allah-u Teâla milletimiz ve ümmetimize birlik-beraberlik ve kardeşlik ruhunu gün geçtikçe güçlendirmeyi ve fitnecilerin heveslerini kursaklarında bırakmayı nasip etsin.

 

Emperyalist ve Siyonist güçlerin ve piyonlarının hile ve entrikalarını kendi başlarını geçirsin.

Dinimizi, Kur’an’ımızı, milli ve manevi değerlerimizi sahiplenme ve savunma hamiyet ve gayreti inayet buyursun. Amin.

 

12 Mart 2021

İstanbul

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler