05 Temmuz 2022 Salı Saat:
13:37
10-05-2021
  

Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nden Kınama Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der - Mayıs / 2021 - İstanbul

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn

 

 

Geçtiğimiz gün Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan ve kahır çoğunluğunu Şiîlerin teşkil ettiği Deşt-i Berçi bölgesindeki ‘Seyyidû’ş-Şüheda Lisesi’ önünde gerçekleştirilen terör saldırısı sonucu şehit sayısının 68’e yükseldiğini büyük bir üzüntü ile takip etmekteyiz.

 

Ellerinde Amerikan ve Rus silahları ile mazlum ve savunmasız insanları genç-yaşlı demeden kalleşçe katlederek bağnaz Amerikan İslamını ihya etme gayesi güden Taliban, DAEŞ ve el-Kaide gibi vahşi terör örgütleri elbet bir gün büyük bir hezimete uğrayacak ve erbapları ile birlikte hak ettikleri yeri boylayacaklardır.

 

Afganistan’da yaşanan bu elim olaylar bizleri gerçekten derinden üzmektedir. Tüm bu kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir, bizler onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak Afganistan’da yaşanan bu menfur terör eylemi neticesinde hayatlarını kaybeden 48’i kız lise öğrencisi olmak üzere ilim yolunda canlarını veren bu aziz şehitlere yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diler, 170’e yakın yaralının da biran önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz.

 

Öte yandan Ehla-Der olarak şehit ailelerinin yanlarında olduğumuzu bilmelerini ister ve en kısa zamanda kendilerine maddi ve manevi destek vereceğimizi de beyan ederiz.

 

 

 

10.05.2021

İstanbul 

 

 

Ehlader Haber

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler