22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:39
30-03-2015
  

Esad, Erdoğan'ı Hedef Aldı!

Erdoğan kendisinin 21. yüzyılın sultanı olma yolunda ilerlediğini zannediyor...

Facebook da Paylaş


 

CBS televizyonuna konuşan Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, koalisyon güçlerinin IŞİD terör örgütüne karşı operasyonlarının rejime faydasına dair soruyu yanıtlarken operasyonların bölgesel bazı yararları olduğunu söyleyerek, "IŞİD, koalisyon güçlerinin operasyonlarının başından bu yana daha da büyüdü. Irak ve Libya'da büyümeye devam ediyor. IŞİD, Suudi Arabistan'ın siyasi sistemi ile Vahhabi ideolojisinin birleşmesinden besleniyor" dedi.

 

Esad sözlerine şöyle devam etti:

 

"Rusya ve İran, Suriye'ye verdikleri destek karşılığında hiç bir şey istemiyor. İstedikleri tek şey bölgede istikrarın sağlanması. Suriye, İran ve Rusya bu çatışmalarda aynı görüşteler. İran ve Rusya bölgede istikrar ve siyasi çözüm için bize destek veriyor. Buna karşılık benden bir şey istemediler.

Şunu kimse unutmasın ki; Suriye halkının bana olan desteği biterse, Suriye'nin çıkarlarını ve değerlerini temsil etmediğimi düşünürsem görevi bırakırım."

Beşar Esad, ABD ile görüşme konusundaki sorular üzerine, "Biz her zaman görüşmeye açığız. Hiç kapıları kapatmayız. Görüşme için onların hazır olması gerekir. Olası müzakerelerde kendi meşruiyetimi hiçbir şekilde tartışmaya açmam. Buna ABD değil, Suriye halkı karar verecektir."

Kendisine Türkiye ile ilgili düşünceleri de sorulan Beşar Esad, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir Müslüman Kardeşler fanatiği. Ayrıca siyasi megolamanlıktan muzdarip. Kendisinin 21. yüzyılın sultanı olma yolunda ilerlediğini zannediyor. Erdoğan, IŞİD'e destek veriyor. Sadece Suriye'ye gelen teröristleri görmezden gelmekle kalmıyor. Onlara lojistik ve askeri olarak destek veriyor. Bunu doğrudan ve her gün yapıyor" ifadelerini kullandı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler