23 Ekim 2021 Cumartesi Saat:
20:10
16-07-2021
  

Eşiniz mi Yoksa İşiniz mi?

Eşiniz sizinle konuştuğunda, o anda ne yapıyorsanız, durdurun ve eşinizi dinleyin.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

 

Evlilik yüzüğünüz parmağınızda olduğu sürece eşinize karşı saygı borcunuz olduğunu ve her zaman ona güven vermeniz gerektiğini unutmayın.
 
 
Evliliğin ilk döneminde yapılan yaygın hatalar
 
Bu yazıda okuyacağınız hatalar, evlilik yılları boyunca yapılabilen ancak daha çok evliliğin ilk aylarında kendisini gösteren yanlışlıklardır. Bu hataları okurken, bu hataların aslında sadece eşler arasında olması gereken saygının azlığından kaynaklandığını hissedeceksiniz.
 
Karşılıklı saygı ve güven, bir aile hayatının olmazsa olmaz şartlarından birisidir. Evlilik yüzüğünüz parmağınızda olduğu sürece eşinize karşı saygı borcunuz olduğunu ve her zaman ona güven vermeniz gerektiğini unutmayın.
 
 
Eşiniz mi? İşiniz mi? Hangisi?
 
İş arkadaşlarınız kısa bir süreliğine sizin yanınızdadırlar ama eşiniz, her zaman sizin yanınızdadır; iş arkadaşlarınızın yanında eşinizi kötülememelisiniz, bu sizin saygısızlığınızı ve eşinize saygı duymadığınızı gösteriyor.
 
Evde yaşadığınız olumlu veya olumsuz olaylar, dışarıdaki insanları ilgilendirmez. iş arkadaşlarınız her ne kadar sizin arkadaşlarınız olsalar da, yine sadece sizin iş arkadaşlarınızdırlar; işleri değiştiğinde ise sizinle olan bağlantıları azalacak veya kesilecektir. Hayatınızın kısa bir süresini iş arkadaşlarınızla birlikte geçiriyorsunuz ama eşiniz her zaman sizin yanınızdadır.
 
 
Hımm.
 
Eşiniz sizinle konuştuğunda, o anda ne yapıyorsanız, durdurun ve eşinizi dinleyin. Bilgisayar veya televizyon ekranına bakarken 'hım' diyerek başınızı hareket ettirmeniz hiç uygun bir davranış tarzı değildir. Sizin bu davranışınız, eşinizin kendisini değersiz hissetmesine sebep olacaktır; eşiniz elinde olmadan şöyle düşünecektir: “Bu bilgisayar oyunu veya bu futbol maçı bile benden daha değerli.” Bu gibi durumlarda göz temasının olmaması eşinizin bu tür düşüncelere düşmesine yardımcı olacaktır.
 
 
Sorun sende, sen haksızsın.
       
Her zaman haklı olduğunuzu göstermeğe çalışmayın; bu davranışınız, eşinizin kendisini güvende hissetmesini engelleyecektir. Basit sorunları bile büyük bir problemmiş gibi göstermek, sandığınızın tam tersine, aslında sizin güçlü olmadığınızı gösteriyor. Onun ne demek istediğini anladıysanız, peki neden kullandığı sözcükler üzerinde bu kadar duruyorsunuz? Yoksa onu eğitmek mi istiyorsunuz? Bu davranışınızın diğer bir anlamı da eşinizi küçümsemektir, ona saygı göstermemektir.
 
 
Ben mi söyledim?
 
Söz verdiyseniz mutlaka arkasında durun ve verdiğiniz sözü mutlaka yerine getirin. Bir işi yapmamak yönünde ısrarcıysanız, o işi yapmayın.
 
Aslında bunlar iş ortamında kesinlikle ödün vermediğiniz konulardır ama karşınızdaki kişi, patronunuz değil de eşiniz olunca, durum değişiyor ve rahatlıkla verdiğiniz sözde durmayabiliyorsunuz veya yapmak istemediğiniz kötü işleri yapıyorsunuz. Evde de iş ortamındaki gibi katı davranmanızı söylemiyorum ama en azından bu konularda gerçekten istekli ve ısrarcı olduğunuzu gösterebilirsiniz. İnandığınız değerler konusunda biraz daha cesaretli olun ve iş ortamındaki kararlığınızı evinizde de göstermeğe çalışın.
         
 
Şaka, şaka.
 
Şaka yaparken, kırıcı oluyorsanız, bu kesinlikle eğlenceli değildir. Eşiniz, sizin şu anda yaptığınız şakadan rahatsız olduğunu dile getiriyorsa anında bu şakaya son verin. Bunu dile getirmese bile rahatsızlığını başka şekilde yansıtacaktır; bunu fark etmek ve gerekli önlemi almaksa sizin göreviniz. Eşinizin saygısını korumak istiyorsanız ve karşılığında da kendi saygınızın zedelenmemesini istiyorsanız, birbirinizi incitebilecek şakalardan uzak durun.
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler