22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
07:56
14-05-2018
  

Filistin'de Eylemler Sürüyor

Gazze sınırında on binlerce Filistinli protestolar düzenliyor.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararı sonucu Tel Aviv'den taşınan büyükelçilik bugün Kudüs'te açılıyor.

 

Trump'ın video bağlantısıyla seslenmesi ve kızı ile damadının katılımına sahne olacak açılış öncesi, Gazze sınırında on binlerce Filistinli protestolar düzenliyor.

 

Her zaman olduğu gibi yine orantısız güç kullanan Siyonist Rejim yine kan döktü. Gazze'de İsrail sınırına yürüyen on binlerce Filistinliye karşı İsrail saldırısı şiddetlendi. Yahudiler tarafından şehit edilen Filistinli sayısı 7'ye çıktı, yüzlerce de yaralı var.

 

Öte yandan Amerikan Büyükelçiliği'nin Kudüs'teki açılışında temsil edilecek ülkeler de açıklandı; içlerinde Avrupa Birliği'nin karara muhalefetine rağmen 4 AB ülkesi de var: Angola, Arnavutluk, Avusturya, Çekya. Bunlar dışında Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler, Guatemala, Güney Sudan, Gürcistan, Honduras, Kamerun, Kenya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Myanmar, Nijerya, Panama, Peru, Romanya, Ruanda, Sırbistan, Tayland, Ukrayna, Vietnam, Paraguay, Tanzanya, Zambiya açılışa katılacak ülkeler. 

 

Protestoları Canlı İzlemek için:

https://www.pscp.tv/w/1DXxyXRLpZkJM

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler