22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:26
06-08-2013
  

Filistin Solundan Abbas`a Protesto

Filistin`deki bazı sol görüşlü siyasi partiler, İsrail-Filistin arasındaki barış görüşmelerini protesto etti.

Facebook da Paylaş


 

Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi, Ulusal Girişim ve Halk Partisi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ve Arap Kurtuluş Cephesi tarafından Ramallah'ta düzenlenen eylemde, “adil şartlarda gerçekleşmeyen” müzakerelerin durdurulması talep edildi.

Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri Kays Abdülkerim, görüşmeleri protesto ettiklerini ifade ederek, “İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular meselesi gözardı edilmemelidir. Filistinli tutukluların İsrail'in elindeki rehineler gibi müzakere sürecinde şantaj olarak kullanılması kabul edilemez” dedi.

Abdulkerim, uzlaşı görüşmelerinde değişmemesi gereken maddeleri de “İsrail'in uluslararası yasalar çerçevesinde 1967 sınırlarına göre kurulacak bağımsız Filistin devletini açık bir şekilde tanıyan iki devletli çözümü kabul etmesi, Kudüs ve Batı şeria'daki Yahudi yerleşim birimleri inşasının durdurulmasının yanı sıra İsrail hapishanelerindeki tutukluların şartsız serbest bırakılması” olarak sıraladı.

 

İsrail'in Batı şeria'daki yerleşim birimleri inşasına tepki olarak 2010'da askıya alınan müzakereler, geçen hafta ABD'nin gözetiminde Washington'da yeniden başlamıştı.

 

sol

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler