22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:23
30-09-2015
  

Gadir-i Hum En Güzel Şekilde Kutlansın!

Suudi Arabistan silkinip kendine gelecek ve zararda olduğunu anlayabilecek mi...

Facebook da Paylaş


 

Bu sabah Mescid-i Azam'daki dersinden önce yaklaşan Gadir-i Hum Bayramı ve Yemen saldırıları hakkında kısa bir konuşma yapan Ayetullah Mekarim Şirazi;

"Gadir-i Hum etkinlikleri mümkün mertebe görkemli bir şekilde yapılmalıdır. Düşmanlar Gadir-i Hum etkinliklerinin sönük geçmesini istiyor. Bu nedenle Gadir-i Hum aleyhine yürütülen propaganda ve sözlere aldırış etmeden bu büyük bayram, en güzel şekilde kutlanmalarıdır" ifadelerini kullandı.

Ayetullah Mekarim şirazi, Yemen saldırıları hakkında ise;

"İslam'ın hangi emrinde Müslüman'a bir başka Müslüman'ın evini yıkması, düğün ve bayramlarını mateme dönüştürmesi ve suçsuz yere insanları öldürmesi izni verilmiştir? İslam, ne pahasına olursa olsun insanlara zorla hükmetmek gerektiğini hangi düsturunda emretmiştir?

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri avazı çıktığı kadar Suudi saldırıları kınıyor. Ancak işin aslı gözüktüğü gibi değil. Amerika, Suudi Arabistan'ın başına üç farklı çorap ördü. İlk önce Suudileri Yemen'e saldırmaları için teşvik etti. Saldırıların adına da 'Kararlılık Fırtınası' dedi. Saldırıların üzerinden 6 ay geçti. Ama ne kararlılıktan ne de fırtınadan eser kalmadı. İkinci olarak, Suudi Arabistan'ı İslam dünyasında sevilmeyen kardeş ilan etti. Yemen'de düğün merasimi bombalanıyor haberleri yayılınca doğal olarak Müslümanların Arabistan’a olan nefreti aratacak. Amerika'nın üçüncü ve son hilesi ise, İslam ülkesini viraneye çevirmek oldu. Amerika, İslam'ı asıl düşmanı kabul ediyor. İslam ve Müslümanlar ne kadar zayıflarsa, Amerika'nın menfaatine olacak.

Suudi Arabistan'ın zayıflaması ve nefret edilen bir ülkeye dönüşmesi ve yine İslam ülkesinin (Yemen) viran edilmesi Amerikan oyununun bir parçasıdır.

Suudi Arabistan silkinip kendine gelecek ve zararda olduğunu anlayabilecek mi?

Düşmanın komploları, belirli bir hesap üzerine kurulu, bizim gafletimiz ise haddinden fazla. İnşallah bu gaflet uykusundan uyanır, dost ve düşmanımızı tanırız" dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler