22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
06:40
07-02-2017
  

Gazze Yine Ateş Altında

Gazze'deki İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun dünden bu yana Gazze'ye 14 saldırı düzenlediği, üç Filistinlinin yaralandığı, çok sayıda binanın zarar gördüğü belirtildi.

Facebook da Paylaş

 

 

İsrail ordusu, Gazze'nin çeşitli bölgelerine 14 hava saldırısı düzenledi. Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıların tehlikeli şekilde gerilimi arttırdığını belirterek, "Saldırıların hemen durması lazım. İsrail'i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz" dedi.

 

İslami Direniş Hareketi adı ile bilinen HAMAS, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarına ilişkin basın açıklaması yayımladı.

 

HAMAS açıklamasında;

 

“İsrail’in Gazze’ye saldırılarını arttırması tehlikelidir ve durdurulmalıdır. İsrail, Filistinli tutuklulara ve Kudüs’teki Müslümanlara karşı işlenen suçun ve zulmün üstünü örtmeye çalışıyor. Bu yüzden İsrail’i artan tansiyonun baş sorumlusu olarak görüyoruz ve saldırılara devam ettiği taktirde bunun karşılıksız bırakılmayacağı konusunda uyarıyoruz” ifadesinde bulundu.

 

Siyonist İsrail rejiminin Gazze’ye düzenlediği saldırılara ilişkin Filistin direnişinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

 

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın ardından direnişin önemli fonksiyonlarından İslami Cihad  Hareketi de açıklamada bulundu. Siyonist İsrail yönetiminin saldırıları karşısında her seçeneğin masada olduğunu belirten İslami Cihad Hareketi, misilleme vurgusunda bulundu.

 

Öte yandan İslami Cihad Hareketi tarafından; “Siyonist düşmanın saldırıları bütün dünyanın gözleri önünde devam ediyor. Buna karşın herhangi bir tepki  yok” açıklamasında bulunuldu.

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler