22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:21
18-11-2015
  

Gitmem Veya Kalmam Suriyelilere Bağlı!

Fransa, Katar ve Suudi Arabistan'la birlikte hareket ettiği sürece terörizmle mücadele edemez...

Facebook da Paylaş

 

Fransız Valeurs Actuelles dergisine konuşan Suriye Devlet Başkanı Esad, "Eğer Fransa hükümeti, terörizme karşı mücadeleye ciddi yaklaşmıyorsa zamanımızı harcamayacağız, terörü destekleyen ülke, hükümet veya bir örgütle işbirliği yapmayacağız" dedi.

Bir kısmı, Valeurs Actuelles dergisinin internet sitesinde yayınlanan röportajda Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad sözlerine şöyle devam etti;

 

"Fransa, Katar ve Suudi Arabistan'la birlikte hareket ettiği sürece terörizmle mücadele edemeyecektir. Önce politikanızı, tek bir kritere dayanacak ve terörü desteklemeyen, ona karşı mücadele eden ülkeleri birleştiren ittifakın parçası olacak şekilde değiştireceksiniz.

Rusya Devlet Başkanı Putin, terör ve aşırılığa karşı mücadelede önemli bir rol oynuyor. Dünyadaki duruma baktığımda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Hristiyan uygarlığının güvenilebilecek tek savunucusu olduğuna kanaat getiriyorum.

Benim görevden ayrılma olasılığı uluslararası konferanslarda ele alınmamalı. Gitmem veya kalmam kesinlikle sadece Suriye halkının iradesine ve parlamentonun kararlarına bağlı. Suriye'yi yok etmek isteyenler, bölgedeki son laik ülkeyi yok etmek istiyor. Laiklik, Suriye devletinin ayrılmaz parçasıdır. Ve bu tüm Ortadoğu için büyük önem taşıyor."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler