06 Mayıs 2021 Perşembe Saat:
21:28
16-04-2020
  

Haydar Baş'ın Tabutu Hz. Hüseyin'in Bayrağı ile Örtüldü + FOTO

Kovid-19 nedeniyle vefat eden BTP Genel Başkanı Haydar Baş'ın cenazesi toprağa verildi. Cenaze namazında bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. Tabutun üzerine serilen örtünün ne olduğu merak konusu oldu. 2013 yılında Kerbela'dan getirilen ve Haydar Baş'a hediye edilen Hz. Hüseyin’in türbesinden dalgalanan bayrak olduğu öğrenildi. Kendisinin vasiyeti gereği tabutun üzerine örtüldü.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Trabzon'da, yeni tip koronavirüs şüphesiyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın cenazesi toprağa verildi.

 

Kovid-19 tedbirleri kapsamında şerit çekilen fuar alanında, cenazeye katılanlar maske ve eldiven takmaları, sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıldı. Cenaze namazını Haydar Baş'ın büyük oğlu Osman Baş kıldırdı.

HZ. HÜSEYİN'İN BAYRAĞI TABUTUNA SARILDI

 

BTP Genel Başkanı Prof. Haydar Baş’ın cenazesinde naaşının üzerine örtülen siyah örtünün anlamı merak konusu oldu. 

 

Örtünün anlamını BTP Genel Başkan Yardımcısı Harun Kayacı, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası yayınında anlattı.

 

Kayacı, "Hz. Ali efendimizin türbedarı olan bir arkadaşımız İmam Hüseyin efendimizin türbesinden hediye etmişlerdir. İmam Hüseyin efendimizin türbesindeki örtüdür o. Necef’ten geldi. Prof. Baş Alevi-Sünni-Şii kardeşliğini ortaya koyan bir insandı. Sadece söylemle değil akademik yönleriyle de ortaya koydu" dedi.

 

 

ON4 HABER

 

  

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler