19 Eylül 2021 Pazar Saat:
20:21
19-04-2018
  

Hiçbir Yerde İsrail'den Daha İyi Bir Dostumuz Yok

İsrail'in bağımsızlığının 70. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayan ABD Başkanı Donald Trump, "Hiçbir yerde İsrail'den daha iyi bir dostumuz yok" dedi.

Facebook da Paylaş

 

 

Trump, mesajında, "Netanyahu ve tüm İsrail halkının 70. bağımsızlık yıl dönümünü kutluyorum. Hiçbir yerde daha iyi bir dostumuz yok. Önümüzdeki ay Kudüs’teki büyükelçiliğimize gitmek için sabırsızlanıyorum" dedi.

 

 

Trump, 6 Aralık’ta işgal altındaki Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ilan etmiş ve Tel Aviv’deki büyükelçiliği Kudüs’e taşıma talimatı vermişti. ABD’nin bu kararının ardından Ramallah, Kudüs ve Batı Şeria’da Filistinliler tarafından düzenlenen protesto gösterilerinde, İsrail askerlerinin sert müdahalesinde birçok Filistinli yaralanırken, can kayıpları da yaşanmıştı.

 

Öte yandan Amerika'nın desteğini hergün daha fazla arkasında hisseden Siyonist Rejim bölgede kabadayılık yapmaya devam ediyor ve Jerusalem Post gazetesi, isimleri açıklanmayan İsrailli askeri yetkililerin, "İran, Suriye topraklarını kullanarak İsrail'e saldırırsa bunun bedelini Esad ve rejimi öder. Onları haritadan sileriz." diye konuştuğunu yazdı.

 

Geçtiğimiz gün Siyonist saldırılarına maruz kalan İran askeri noktaları konusunda da Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, İsrail'in Suriye'deki T-4 hava üssüne yaptığı ve en az 7 İranlının hayatını kaybetmesine neden olduğu saldırının 'yanıtsız kalmayacağını' söyledi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler