06 Mayıs 2021 Perşembe Saat:
21:49
22-09-2019
  

Hz. Hüseyin Şiirlerle Anıldı + FOTO

Farkındalık Platformu Kerbela ile ilgili Bağcılar Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde şiir gecesi düzenledi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Ehl-i Beyt dostu camianın yakından tanıdığı ve bazı genç şairlerin de içinde bulunduğu şiir gecesine ilgi yoğun olurken; başta Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras ve Prof. Dr. Fazıl Agiş olmak üzere farklı kurum ve kuruluşlardan da katılımın olduğu şiir gecesi izleyicilerin ilgi ve isteği ile geç saatlere kadar devam etti.

 

Sunuculuğunu eğitimci Tuncay Otay’ın yaptığı “Sözün Miracı” şiir dinletisine Araştırmacı-Yazar Aydın Altay, Yazar Musa Dedei, Yazar Büşra Eker, Yazar Ehed Aymaz, Şair-Ressam Ferah Otay, Şair Hasan Yıldız, Şair Kevser Özlem Yaşar, Şair Abbas Öztürk, Şair Betül Boncuk, Eğitimci-Şair Aytekin Atış ve Şair İzzet Caf şiirleriyle geceye renk kattılar.

 

Farkındalık Platformu adına konuşan Araştırmacı-Yazar Aydın Altay, şiir insanın gönül lisanı olduğunu ve bu lisanla Kerbela şehidi İmam Hüseyin’i anmak istediklerini belirtti.

 

Program, gecenin şeref konuğu Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras’ın konuşması ve plaket takdimi ile son buldu.

 

Farkındalık Platformu daha önce de Ehl-i Beyt toplumundaki cami-dernek-âlim ilişkileri ve sorunlara çözüm amaçlı iki adet panel düzenlemişti.

 

28 Eylül Pazar günü saat 14:00’de de Sultangazi Belediyesi Necmettin Erbakan Belediye Kültür Merkezi’nde yine ‘Kerbela’ konulu ilmi ve akademik bir panel organize edeceğini açıklandı.

 

 

Ehlader HABER

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler