22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:10
01-06-2016
  

Hz. İmam Mehdi'nin Doğumu Nürnberg’de Kutlandı

Nürnberg Ehlibeyt Derneği ve Camii tarafından düzenlenen Hz imam Mehdi'nin (a.f.) mübarek doğumu Almanya'nın Nürnberg şehrinde yapılan bir etkinlikle kutlandı.

Facebook da Paylaş


Hz. İmam Mehdinin Doğumu Nürnberg’de Kutlandı. Ehlibeyt şairi Hasan Babür'ün sunduğu program Ramin Afşar'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Nürnberg Ehlibeyt Câmii İmamı Ahmet Talayhan'ın açılış konuşması yapmasıyla başlayan programa Türkiye'den de katılım sağlandı. EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral ve ON4 TV Genel Yayın Yönetmeni Hürriyet Varol, Avrupa'da düzenlenen ehlibeyt merkezli programların önemine değinerek, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Avrupa Ehlibeyt Alimleri Birliği adına Kerim Uçar'ın da katıldığı program, Berlin İmam Rıza Câmii İmamı Sabahattin Türkyılmaz'ın konuşmalarıyla devam etti.

Konuşmaların arasında sahneyi alan Ehlibeyt şairleri Hasan Babur, Velayet Aytan, Nedim Gulbetekin, Erol Buyruk ve Şeref Urgancı okudukları şiir ve ilahilerle katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Program, Ehlibeyt Camisi Dernek Başkanı Behman Güneş'in teşekkür konuşmasının ardından katılımcılara hediye verilmesi ve pasta kesimi ile sona erdi.

 

Ehlader Haber

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler