22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:22
02-11-2017
  

Hz. Zeyneb Almanya'da Görkemli Bir Şekilde Anıldı

Almanya'da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Hz. Zeyneb'i Anma Merasimine katılım yine yoğundu.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Zeynebi Seda Organizasyonu adına 29.10.17 tarihinde Almanya'nın Hagen şehrinde bu yıl dördüncüsü tertiplenen Hz. Zeyneb'i Anma Merasimi düzenlendi.

 

Hatice Parçay ve Gülhan Gülen'in sunumunu üstlendiği programa Zeyneb Akgün'ün Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı.

 

Organize adına Şirin Akyüz konuşmasında Hz. Zeyneb'in mesajının günümüze taşınmasının önemine vurgu yaptı.

 

Frankfurt'tan programa katılan değerli Alime Habibe Sarıhan konuşmasında: “İlahi mücadele simgesi olan Hz. Zeyneb'in hayatının her karesinin tüm insanlık için hayati önem taşıyan bir olgu teşkil ettiğini ve günümüz dünyasında Zeynebi olabilmenin ancak Ehl-i Beyt'in hayatını örnek alarak ulaşabileceğine” değindi.

 

Bielefeld'en katılan Zeyneb Atış: "Velayet bayrağının sancağı olan Zeyneb (s.a) ilahi öğreti ışığıyla hem Kerbela öncesine, hem sonrasına, hem de günümüze aydınlık oluşturmuştur. Başta kardeşine ve onun 72 can yoldaşına annelik ederek sabır, metanet ve teslimiyetiyle herkesin umudu olan Zeyneb'i (s.a) bir idol olarak seçmeli her anne. Anneliğin, kardeşliğin, yoldaşlığın, sırdaşlığın sembolü haline gelerek insanlık için evrensel bir simge olmuştur Zeyneb (s.a)" diyerek Hz. Zeyneb'i anmanın onun hayatından bahsetmenin önemine vurgu yaptı.

 

Öte yandan programda özellikle de bölgeler adına konuşan ve her bölgeyi temsil eden gençlerin konuşmaları ve tespitlerinin yer aldığı sunum konuşmaları yoğun ilgi gördü.

 

Mersiye, Sine ve Tiyatral bir gösterinin de yer aldığı programa Avrupa ülkelerinden katılımın yoğun olduğu gözlerden kaçmadı. Her yıl güçlü bir ekip çalışmasıyla Hz. Zeyneb'in hayatının aktarmayı hedef alan ve yalnızca bayanlara yönelik yapılan programa ilgi her yıl artış sağlandığı gözlendi.

 

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler