18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:39
14-05-2015
  

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun

Biz Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz...

Facebook da Paylaş 

Iğdır'ın tanınmış simalarından merhum Ş. Hamza Göleli'nin babası H. Nebi Göleli Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.


Büyük küçük herkesin sevdiği ve saydığı merhum H. Nebi Göleli, yaşadığı şehirde takvası ve Ehlibeyt'e olan aşkıyla tanınıyordu. Iğdır ilinde Ehlibeyt mektebinin en güzel şekilde tanıtılması ve yaşatılması için her an gönüllü bir nefer gibi çalışan merhum H. Nebi Göleli, İslam'a merhum Ş. Hamza gibi bir âlim ve topluma ahlaklarıyla örnek olan evlatlar hediye etmiştir.


İlerleyen yaşına rağmen Hüseyni matem meclislerinin yaşatılması için her türlü fedakârlığı yapan merhum H. Nebi Göleli, velayet bayrağını gururla taşıyacak gençlerin yetişmesi için, gençlere bir baba şefkatiyle yaklaşıyor, sağlığının el verdiği her fırsatta aşığı olduğu Ehlibeyt imamlarının türbelerini ve kutsal toprakları ziyaret ediyordu.

 

Merhumun cenazesi bugün öğle namazından sonra saat 14.00'de Iğdır Sahib-uz Zaman Camii'nden kaldırılarak Iğdır Asri Mezarlığı'nda defin edilecektir.


Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak değerli büyüğümüz H. Nebi Göleli'ye Allah'tan rahmet dilerken kendisine, kalbinden sevgisini ve dilinden zikrini eksik etmediği Ehlibeyt'in özellikle şahadet günlerinde olduğumuz İmam Musa Kazım'ın (a.s) şefaatinin nasip olmasını temenni ederiz. Ezeli ve ebedi olan Yüce Rabbimiz, başta merhumun ailesi olmak üzere, akrabalarına, dostlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil inayet etsin.

 

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği

 

14.05.2015 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • islam shab khiz   14-05-2015 17:05

    selamon eleykom. bu mosibet teslyet arz ederiz.alfateha- / islam shab khiz- iran- halic-e-fars/ lebbeyk ya imam hamenei

Kategorideki Diğer Haberler