20 Haziran 2021 Pazar Saat:
01:41
15-02-2018
  

Irak Bugün Tek Parça Olarak Ayaktadır

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi: Irak Bugün Kazanmış ve Tek Parça Olarak Ayaktadır

Facebook da Paylaş


 

 

 

'Irak'ın Yeniden İnşası Konferansı' kapsamında Kuveyt’te toplanan iş adamları ve çeşitli ülke liderlerine hitap eden Irak Başbakanı Haydar el-İbadi: 'Irak'ın yatırımcıları kendine çekmeye gücü vardır.' dedi.

 

Üç gün sürecek olan bu konferansa yaklaşık 50 ülkeden 1850 firma katıldı. Konferansa ayrıca 25'i Irak'tan 15'i Kuveyt'ten olmak üzere 70 insani yardım kuruluş da katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Haydar el-İbadi şunları söyledi:

 

Mültecilerin yeniden dönmesi, evlerinin yeniden yapılmasına yardım edilmesine bağlıdır. IŞİD teröristleri, halkın evlerini yok etmiştir.

 

Bütün bunlara rağmen Irak bugün kazanmıştır ve ayaktadır ve bize göre insanın özgürlüğü toprakların özgürlüğünden ve kurtarılmasından daha önceliklidir. Yatırımcılar için ortam hazırdır ve bu konuda, çalışmaları ve onların girişlerini kolaylaştırmak için komiteler oluşturulmuştur.’


El-İbadi ayrıca, Irak’ta gelişim ve ilerlemenin sağlanmasını ve ekonomik reformların devam etmesine de vurgu yaptı.

Irak'ın Yeniden İnşası Konferansı Salı günü Kuveyt’te üst düzey uzmanların, Kuveyt Arap Kalkınma Fonu Genel Müdürünün ve Savaş Bölgelerinin Yeniden İnşaa Edilmesi Fonu Başkanı olmak üzere Iraklı bazı şahsiyetlerin katılımıyla başlamıştı.


 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler