22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:27
08-01-2016
  

İran, 24 Saatte Arabistan'ı Yok Edebilir!

Pilotların çoğu Pakistan, Hindistan, Fransa, Amerika ve Mısır vatandaşı...

Facebook da Paylaş
 
Almanya'da yaşayann Suudi hanedan üyesi Talal bin. Abdulaziz, Fox News'e yaptığı açıklamalarda Suudi Arabistan'ın Yemen saldırıları konusunda aile içerisindeki görüş ayrılıklarına ve İran'la Arabistan arasındaki yaşanan gerilime değindi.
 
Talal bin. Abdulaziz konuşmasında;
 
"Suudi Arabistan, Yemen karşı siyasi bir savaş başlatma kararının yanlış olduğu ve yakında savaştan önce öne reddettiği çözüm önerisini kabul edecek noktaya geldiğini fark etti.
 
Biz müttefiklerimize İran'a karşı 'yeni yaptırımlar' tehdidine başvurarak tehlikeli bir kumar oynamayacağımızı ve cehennemin kapılarını yüzümüze açmak istemediğimizi söylemiştik. Çünkü İran, Yemen değil. İran silahlı kuvvetleri 24 saat içinde Suudi Arabistan'ın altyapısını ve ordusunu yok edebilecek bir güce sahip.
 
Bugün Yemen'i bombalayan pilotlar, Suudi Arabistan'ın devlet bütçesine ağır bir yük. Saldırıyı gerçekleştiren bazı pilotlar paralı asker. Her uçuş için 7500 $ talep ediyorlar ve pilotların çoğu Pakistan, Hindistan, Fransa, Amerika ve Mısır vatandaşı" ifadelerini kullandı.
 
Suudi Arabistan Savunma Bakanı Muhammed bin. Salman ise Economist dergisine verdiği demeçte;
 
"Savaş, kesinlikle beklemediğimiz bir şey ve ülkeleri bu yönde iten kim olursa olsun aklını kaçırmış olmalı. Suudi Arabistan ve İran arasında savaş, bölgede büyük felaketin başlangıcı olur ve tüm dünyaya yansır. Kesinlikle buna izin vermeyiz" demişti.  
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler