22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:23
18-08-2016
  

İslam, Almanya'nın Bir Parçasıdır

Almanya Başbakanı Angela Merkel

Facebook da Paylaş


Sputnik Haber ajansının haberine göre, Sığınmacı krizi karşısında uyguladığı ‘açık kapı’ politikası nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Almanya Başbakanı Merkel, “İslami terörü Almanya’ya sığınmacılar getirmedi, İslami terör zaten buradaydı” dedi. Merkel ayrıca, İslam’ın ülkesinin bir parçası olduğunun altını çizdi.

Hristiyan Demokratların Mecklenburg-Vorpommern eyaletindeki bir seçim etkinliğinde konuşan Başbakan Angela Merkel, Almanya’da son dönemde yaşanan saldırıların uygulanan ‘açık kapı’ politikası ile ilişkili olduğunu düşünenler tarafından kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

'İSLAMİ TERÖRÜ ALMANYA'YA SIĞINMACILAR GETİRMEDİ'

“IŞİD’in İslami terör fenomeni, bize sığınmacılarla birlikte gelmedi” diyen Merkel, ‘çok sayıda’ insanın cihatçı grupların saflarında savaşmak için Almanya’dan Suriye’ye gittiğini söyleyip “Bu grup, yıllardır bizi endişelendiriyordu” diye de ekledi.

Merkel ayrıca, “Daha önce de açık şekilde söyledik. Anayasaya uygun şekilde çalışan ve yaşayan bir İslam Almanya’ya aittir” ifadelerini kullandı. Öte yandan Merkel, Anayasa’ya uymayan ya da kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmadığını savunan bir İslam’ın ise Almanya’da yeri olmadığını kaydetti.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler