03 Ağustos 2021 Salı Saat:
14:45
11-01-2013
  

İsrail, Irak`ta Fitne çıkarmak Peşinde

Ayetullah Cenneti, Irak`ta ki komplolar vahdetle etkisiz hale getirilebilir.

Facebook da Paylaş


 

Tahran, 11 Ocak 2013

Mehr haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bugünkü Tahran Cuma namazı Anayasa Koruyucular Konseyi Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti'nin imamlığında eda olundu.

Ayetullah Ahmed Cenneti hutbesinin bir bölümünde dünya gelişmelerdekiTahran'ın etkisine işaret ederek, dünya güçlerin İran İslam Cumhuriyeti'nin sahip olduğu güce itiraf ettiğini söyledi ve bu bağlamda Netanyahu'nun ABD Kongresi'ndeki konuşmasını hatırlattı.

Son 30 yılda İran İslam Cumhutiyeti aleyhinde krurulan komplolara da işaret eden Tahran Cuma hatibi, söz konusu komplolara karşı dik duran İran gençleri bu gidişatta Hz. Veliyi Asr 'ın (a.c) zuhuru için zemin hazırlayacaklarını belirtti.

Hutbesinin devamında Bahreyn'deki gelişmelere işaret eden Ayetullah Ahmed Cenneti, geleceğin Bahreyh halkının olduğunun altını çizdi.

Tahran Cuma hatibi, "Düşmanlar Irak'ta savaş çıkartarak bu ülkeyi Suriye gibi karıştırmak niyetindeler. Bunun için Irak halkı sağduyulu olmalı”diyerek, İsrail ve İngiltere'nin Irak'ta fitne çıkarmak peşinde olduklarını söyledi."

Ayetullah Cenneti, yabancı komploların Irak'ta vahdetle etkisizleştirilebileceğini konuşmasına ekledi.

 

 

MHA

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler