19 Haziran 2021 Cumartesi Saat:
23:58
13-01-2018
  

İstanbul'dan Zakzaki'ye Bin Selam + FOTO

Yüzlerce Müslüman Eminönü'nde Nijerya Yönetimini Kınayarak Tutsak Zakzaki’nin Bir An Önce Serbest Bırakılmasını Talep Etti.

Facebook da Paylaş

 

 

Nijerya İslami Hareketi ile Dayanışma Platformu, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 14:30'da Eminönü Meydanı'nda "Şeyh İbrahim Zakzaki'ye Özgürlük" adlı bir basın açıklaması yaptı.

 

Eminönü Yeni Cami önünde bir araya gelen yüzlerce gönlü kırgın Müslüman Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki'nin haksız yere yüzlerce gündür sağlıksız koşullarda tutuklu kalmasını ve Ehl-i Beyt dostlarına yapılan zulümleri protesto etti.

 

Ali Çalar Hocamızın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan miting Ekrem Ekşi'nin basın açıklamasını okuması ve atılan sloganlarla devam etti.

 

Şeyh Zakzaki'nin 2015 yılında tutuklandığını hatırlatarak, ciddi sağlık sorunları yaşadığını ve derhal serbest bırakılması gerektiğini vurgulayan 15 Temmuz Şehidi Kemal Ekşi'nin babası Ekrem Ekşi okuduğu basın açıklamasında şunlara değindi:

 

"Milyonlarca Müslüman'ın mensubu olduğu Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki, 2 yıl önce uğradığı kanlı bir saldırıyla yaralanmış, hanımı ile birlikte tutuklanıp hapsedilmiştir. Aralık 2015 tarihinde Zalim Nijerya Rejimi'nin askeri güçlerinin gerçekleştirdiği o büyük katliamda aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu binden fazla kardeşimiz şehit olmuş, yüzlercesi de yaralanmıştı. Hepinizin bildiği üzere bugün Nijerya'da tarihin en barbar zulümleri gerçekleşmekte ve oradaki Müslüman kardeşlerimiz her geçen gün yeni saldırılara uğrayıp şehit düşmekte.

 

Bizler ümmet olarak zulme karşı mazlum kardeşlerimizin yanında durduğumuzu göstermek ve İslam Ümmeti'nin aziz kahramanı Şeyh İbrahim Zakzaki'nin yalnız kalmadığını haykırmak için meydanlara döküldük. Zira orada zulme, saldırıya ve işkencelere maruz kalan Müslümanlardır ve onlar bizim kardeşimizdir. Nijerya Yüksek Mahkemesi'nin serbest bırakılması kararını vermesine rağmen hala zindanda tutulan ve her an hayatını kaybedebileceği bilgileri gelen Şeyh İbrahim Zakzaki, kuşkusuz ki Allah katında imtihanını en güzel şekilde vermekte ve bir Bilal-i Habeşi misali İslam davasında bir kandil gibi yerini almaktadır. Buradan Nijerya Hükümeti'ne, Şeyh İbrahim Zakzaki'ye bir şey olursa, bunun peşini asla bırakmayacağımızı duyuruyor ve kırmızı çizgimiz olduğunu hatırlatıyoruz."

 

Basın açıklamasının ardından da, Ehlibeyt Alimleri Derneği (EHLADER) Genel Başkanı Kadir Akaras Müslüman ve mazlumlar için dua etti.

 

Öte yandan Cuma günü de Zeynebiye Camii'nde kılınan cuma namazından sonra yüzlerce Ehl-i Beyt dostunun katılımıyla Halkalı'da "Şeyh İbrahim Zakzaki'ye ve Nijeryalı Ehl-i Beyt Dostlarına Destek Mitingi" düzenlenmişti.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler