17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
13:08
30-07-2021
  

İzmir’de Gadir-i Hum Kutlamaları + FOTO

İzmir Yeşilova Ehl-i Beyt Camii - İzmir Bayraklı Ehl-i Beyt Camiî - Gadir-i Hum - Temmuz /2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizin de birçok şehrinde Gadir-i Hum Velayet Bayramı kutlamaları bütün heyecanıyla sürüyor.

 

Ege’nin incisi İzmir’de de farklı noktalarda bulunan Ehl-i Beyt âşıkları Gadir-i Hum bayramı münasebetiyle etkinlikler düzenledi.

 

İzmir Yeşilova Ehl-i Beyt Camii'nde bir araya gelen müminler birbirlerini tebrik edip, Ehl-i Beyt’e olan bağlılıklarını bir kez daha göstermiş oldular.

 

Program Torbalı Ehl-i Beyt Camii İmamı değerli âlimimiz Ali Çalar'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Çocuklarımızın okuduğu güzel şiirlerin ardından kürsüye Ehl-i Beyt Camiî İmamı kıymetli üstadımız Abdullah Şabahat davet edildi. Gadir-i Hum’un nicelik ve niteliği hakkında güzel bilgiler veren Şabahat; bu kutlu günü dinç ve diri tutmak bütün müminlere farzdır dedi.

 

Şeyh Abdullah Şabahat’tan sonra kürsüye İmam Sadık Camiî hocası değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Ali Atalay geldi. Birbirinden güzel şiirlerle süslediği konuşmasında Hz. Ali’nin fazilet ve üstünlüklerinden bahsetti.

 

Yeşilova Ehl-i Beyt Camii'nde düzenlenen Gadir-i Hum programı verilen ihsanla son buldu.

 

İzmir’deki kutlamaların bir diğer adresi ise Bayraklı Ehl-i Beyt Camiî idi. 29 Temmuz Perşembe günü düzenlenen Velayet Bayramı programı cemaatimizden bir gencin Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı.

 

Daha sonra kürsüye İzmir Bayraklı Ehl-i Beyt Camiî hocası kıymetli üstadımız Rahman Karanlık çıkarak bu güzide günlerin anlam ve önemini anlattı.

 

İlahi gurubunun dillendirdiği birbirinden güzel methiyelerin ardından İmam Zaman duası hep beraber okundu ve daha sonra bu mübarek gün için hazırlanan pastalar kesilip, ihsanlar dağıtıldı.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler