27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
00:09
05-04-2016
  

Karabağ İçin Destek Verdiler

Azerbaycan Alimleri cephelerde yiğitce savaşan ve ülkelerini koruyan askerler için destek açıklaması yaptılar.

Facebook da Paylaş

Azerbaycan medyasının İslamın sesi haber sitesinde Azerbaycan Alimleri cephelerde yiğitce savaşan ve ülkelerini koruyan askerler için destek açıklaması yaptılar.

 

02 Nisan 2016 tarihinden itibaren Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan Karabağ topraklarının geri alınması ve korunması hakkında islam alimleri görüşlerini bildirdiler.

 

Hacı İlham Aliyev: Hiç şüphe yok ki her bir Azerbaycan şehidi yüreklerimizi derinden parçalamıştır. Rabbim kendilerine en onurlu olan şehitlik derecesini nasip etmiştir. Bundan dolayı Allah'a hamd olsun. aynı zamanda evlatlarını kaybeden anne ve babalara sabırlar ihsan etsin. Aslında şehitlerimiz Kur'an mantığına göre ölü sayılmazlar. Onlar gerçekte diridirler. Allah katında büyük makam sahipleridirler.

 

Hacı İlgar İbrahimoğlu: Karabağ işkal altında olan darul islam toprağıdır. Karabağ meselesi her bir imanlı azerbaycanlı için hayat memat meselesidir. Karabağ bizim canımızdır. tüm dünya müslümanları için Filistin ve Kudüs'ün değeri ne ise Karabağ'ın değeride bizim için odur. çünkü Karabağ Allah'ın bize verdiği emanettir. Fakat ermeniler orayı gasp etmiştir. Siyonist İsrail'in Filistin'in gasp ettiği gibi.

 

Hacı Ehliman Rüstemov: Azerbaycan topraklarını korumak ister dini açıdan olsun ister insan hakları açısından her bir azerbaycanlının boynunun borcudur. Karabağ topraklarının özgürlüğe kavuşması için Azerbaycanlı bir alim olarak, halktan biri gibi, bir asker gibi cebhede savaşmak için hazırım.

 

Ehlader Haber

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler