22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:02
27-06-2016
  

Kerim Hoca’nın Yanındayız, Alman Öğretmen Yargılanmalı

Almanya’nın Berlin şehrindeki bir okul görevlisinin, öğrenci velisi Şeyh Kerim Uçar‘a yönelik davranış ve sözlerini şiddetle kınıyoruz.

Facebook da Paylaş

 

“Onlar Allah’ın mesajlarını iletir, O’ndan korkarlar ve O’ndan başka kimseden korkmazlar. Hesap gören olarak Allah yeter.”  Ahzab/ 39Almanya’nın Berlin şehrindeki  bir okul görevlisinin, öğrenci velisi Şeyh Kerim Uçar‘a yönelik davranış ve sözlerini şiddetle kınıyoruz.


Hüccet-ul İslam Şeyh Kerim Uçar İslam dininin hükmü gereği davranmıştır ve bu davranışı takdir edilmesi gerekirken maalesef  hakarete maruz kalmıştır.


Özgürlükler ve insan hakları savunucusu iddiasında olan Almanya‘da böyle bir olayın yaşanması demokratik ve barışcı olduğunu söyleyen bir ülkeye asla yakışmamaktadır.


İnanç özgürlüğünün anayasal teminat altına alındığı Almanya‘da insan hakları çercevesinde Şeyh Kerim Uçar Hoca‘ya’ karşı suç işlenmiştir ve suçlunun yargı tarafından takip edilmesi gerekmektedir.


İslam dini hangi ülkede olursa olsun, hangi şartlarda olursa olsun bütün milletlere, ırklara saygı göstermiş ve inançlarından dolayı onlara baskı yapmamıştır.


Adalet, barış ve kardeşlik dini İslam‘ın şüphe götürmez bir hükümünün bu şekilde küçümsenmesi müslümanlara yönelik bir hakarettir ve asla kabul edilemez.


Farklı milletlerin, değişik inançlara sahip insanların bir arada barış içinde yaşamasının ilk şartı farklı inançlara karşılıklı anlayış ve hoşgörü göstermek olduğuna inanıyoruz.


Biz bu eğitim görevlisini İslam hükümleri  hakkında yeterli bilgisi olmayan birisi görüyor,  bilgisizliğinden dolayı böyle bir hata yaptığını düşünüyor ve başta Kerim Uçar  Hoca olmak üzere müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz.
Bu okul müdiresi söylem ve eyleminde bilinçli ve kasıtlı davranmışsa başka inançlara mensup  insanlar arasında  ayrılık saldığından dolayı okul yetkililerinin ve eğitim senatörlüğünün bu öğretmen hakkında gerekli takibatı başlatmasını  bekliyoruz.


Biz Avrupa Ehlibeyt Alimler Birliği olarak Hüccet-ül İslam Kerim Uçar Hoca’nın  inancının gereğini yaptığına inanıyor,  davranışını takdir ediyor ve her zaman yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.Avrupa Ehlibeyt Alimler Birliği

 

Ehlader Haber


 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler