26 Ekim 2021 Salı Saat:
23:15
10-08-2019
  

Kevser Kurumları'ndan Kurban Bayramı Mesajı

Duaların kabul olduğu bu bayram gününde; coğrafyamızda ve dünyada yaşanan bu mezalimlerin son bulması için hem dua silahına sarılmalı çokça dua etmeliyiz hem de pratik anlamda çaba sarf etmeliyiz.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Rahman ve Rahim Allah’ın Adıyla

 

 

Aziz halkımız değerli kardeşlerimiz!

 

Yüce Allah’ın Müslümanlar için takdir buyurmuş olduğu en önemli ve en büyük bayramlardan birini idrak etmiş bulunuyoruz.

 

Kurban ibadeti, kulu Allah’a yaklaştıran ve içinde pek çok anlamı, manayı ve sembolü barındıran ibadetlerimiz arasında gelmektedir.

 

Kurban ibadeti, uhrevi sevabın yanı sıra; kendimize, ailemize, çevre ve toplumumuza karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamakta, başkalarını da düşünüp, kardeşlik duygularımızın güçlenmesine olanak tanımaktadır.

 

Tevhit bayraktarı Hz. İbrahim, o en çok sevdiğini Allah yolunda kurban ederken aslında kıyamete kadar tüm insanlığa en çok sevdiklerinden nasıl vazgeçmeleri gerektiğini öğretmiştir.

 

Hac farizası içerisindeki en önemli amellerin başında gelen kurban ibadeti, bizlerde kardeşlik duygularını güçlendirdiği gibi İslam düşmanları (özellikle Emperyalistler, Siyonistler ve içimizdeki kuklaları) karşısında uyanık olup, direnişçi bir kimlik kazanmamızı da hedeflemektedir. Ama maalesef Haremeyn haini Suudi rejimi haccı sıradan bir ritüel haline getirme ve Müslümanlardan haccın inkılapçı ruhunu almaya çalışmaktadır. Tüm Müslümanların organize etmesi gereken hac ibadetini Siyonist şirketlere bırakmaktadır.

 

Bu mutlu günlerimizde, gönlümüzde bu bayram coşkusunu yaşadığımız anlarda, maalesef dünyanın diğer bölgelerindeki kardeşlerimizin çektiği sıkıntılardan haberdar oldukça bayramımızın tadı kaçmakta, içimizi hüzün kaplamaktadır.

 

Yıllardır mazlum Filistin halkı Siyonistlerin zulümleri altında inlemekte ve satılmış rejimler Filistinli şehitlerin kanı üzerinden büyük şeytanla asrın ihanet projesini hayata geçirmek için akıl almaz oyunlar çevirmektedirler. Yine Bahreyn halkı en doğal haklarından mahrum edilmiş ve Suudi rejiminin kuklası Halife rejimi tarafından olmadık zulümlere maruz kalmıştır. Yine bizzat Suudi rejimi ve gerici körfez ülkeleri tarafından mazlum Yemen halkı her gün bombalanmakta ve enkazlardan çocuk cesetleri çıkarıldıkça anaların feryadı Arş'ı titretmektedir. 

 

Duaların kabul olduğu bu bayram gününde; coğrafyamızda ve dünyada yaşanan bu mezalimlerin son bulması için hem dua silahına sarılmalı çokça dua etmeliyiz hem de pratik anlamda çaba sarf etmeliyiz.

 

Suriye’nin yeniden eski istikrarlı ve huzur dolu günlerine geri dönmesi, Batı emperyalizminin her türlü desteğine sahip Siyonist İsrail rejiminin mazlum Filistin halkına karşı yarım asırdan beri uyguladığı sürgün, katliam ve cinayetlerin son bulması bu dualarımızın başında gelmelidir.

 

Aynı şekilde ülkemizde masum vatandaşlarımızı katleden, birlik ve beraberliğimizi hiçe sayan, huzur ve asayişimizi sürekli tehdit edip her birimizi ateş altına almaya çalışan terör fitnesinin de ortadan kalkması için Allah’a yakarmalıyız.

 

Unutmamalıyız ki milli birlik ve ümmet kardeşliği için her birimize ağır sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluğumuzu ifa edebilmek için öncelikle insanî ve İslamî ahlakı kendi hayatımıza ve sosyal yaşantımıza hakîm kılmamız ve değerlerimize sahip çıkmamız gerekir.

 

Bu duygu ve düşünceler ile tüm İslam âleminin, özellikle ülkemizde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban bayramını kutlar, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederiz.

 

 

 

  

10.08.2019

İstanbul

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler