27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:10
23-11-2018
  

Kırıkkale'de Kutlu Doğum Etkinlikleri + FOTO

Kırıkkale Kuran ve Ehlibeyt Derneği'nden Kutlu Doğum etkinlikleri

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Kırıkkale Kuran ve Ehlibeyt Derneği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (saa) mübarek doğum gününü anmak için Kırıkkale’de çadır etkinliği düzenlendi.

 

Üç gün süren çadır etkinliğinde Peygamber Efendimiz anıldı. Hz. Peygamberin (saa) mübarek isimlerinin yazıldığı iki bin adet magnet ile beş bin adet el broşürü dağıtıldı. Bu broşürlerde Peygamber Efendimizin rahmet ve merhamet özelliğine değinilerek; Müslümanlar arasında olması gereken birlik ve beraberlik mesajı verildi.

 

Bütün Müslümanların ortak paydasının Peygamber Efendimiz olduğu ve hangi mezhepten olunursa olunsun, Hz. Nebi'nin (saa) bu merhamet özelliği etrafında birleşerek vahdet oluşturulması gerektiğine vurgu yapılan etkinlikte bayanların evlerinde yapmış oldukları yiyecekler ziyaretçilere ikram edildi.

 

Bu çadır Peygamber Efendimizin adına olduğu için ziyaretçi çokluğu da dikkatlerden kaçmadı. Toplumun her kesiminden çadır ziyaretçilerle doldu taştı. Her ne kadar Peygamberimize layık olmasa da Kırıkkaleliler ellerinden geldiği kadarıyla Peygamberimizin adını yâd ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Ali Akın Caba / Kırıkkale

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler