09 Ağustos 2022 Salı Saat:
07:45
06-10-2021
  

Kocaeli’nde Gençlik Kampı

Yaklaşık 20 şehirden, 170'i aşkın katılımcı, İntizar Gençlik Kampı'nda buluştu...

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Kocaeli Muhammedîye Camiî Ali Ekber Gençliği, bu yıl da anlamlı bir etkinliğe imza attı.

 

Bu bağlamda Ali Ekber Gençliği ülkemizin farklı illerinden 170'i aşkın genç ve sivil toplum temsilcisini, İntizar Gençlik kampında buluşturdu. Kampa katılanlar hem eğlendi, hem de ilmi sohbetlere katıldı.

 

 

Gençlerimiz bu kampta masa tenisi, ayak tenisi, voleybol ve paintball başta olmak üzere, çok sayıda etkinlikte doyasıya eğlendiler.

 

Katılımcılar, Kocaeli'nde Samanlı Dağlarının eteklerindeki Aytepe yaylasında bulunan Diriliş Kamp alanında, yeşilin tüm renkleri arasında gönüllerince eğlendi.

 

Değerli Ehl-i Beyt âlimlerimizden Hüseyin Alagöz ve Ersan Baydemir de, gençlerin kamp gibi etkinliklere ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

 

Kamp gençlerimizi sadece eğlence için bir araya getirmedi. Katılımcıların her biri, temsilcisi oldukları sivil toplum kuruluşu ve yaptıkları çalışmaları anlattı.

 

Kampta ayrıca ilmi sohbetler ve dini etkinlikler de düzenlendi. El-Mustafa Üniversitesi Türkiye temsilci Seyyid Vahid Kaşanî, kampta gençlerle buluştu.

 

Seyyid Kaşanî Kerbela'da Hazret-i Zeyneb'in yaşadıklarını anlattı. Konuşması sırasında duygulu anlar yaşandı.

 

Kampa katılanlar arasında kıymetli Ehl-i Beyt âlimlerimizdem Seyyid Kasım Erdem, Yusuf Tazegün, Murat Bulut, Mikail Gürel, Turgut Atam, Arif Taşdemir, Hüseyin Tunç, Ünal Yıldız ve Seyyid Kamil Sutay da vardı. Hocalarımız kampın faydalarını anlattı.

 

İntizar Gençlik Kampını düzenleyen değerli hocamız Orhan Öz’e, böylesi güzel bir kampı tertipleyim gençlerimizi bir araya getirdiği için şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

Haberin videosu için aşağıdaki adrese girin:

https://www.youtube.com/watch?v=Bcz0LzMmZts 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler