17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
13:53
18-12-2017
  

Kudüs'e Özgürlük, İnsanlığa Barış Mitingi + FOTO

Büyük Şeytan'ın yeni hizmetlisi Trump'ın, Kudüs'ü Siyonist İsrail'in başkenti kabul eden kararı, Ankara'da düzenlenen mitingle protesto edildi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Ülke genelinde devam eden Özgür Kudüs Mitinglerine başkent de eşlik etti. Dün Ankara'da, Memur-Sen, Hak-İş, İHH İnsani Yardım Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Cihannüma ve ÖNDER, Amerika'nın Kudüs'ü Siyonist Rejimin başkenti olarak tanıma kararına tepki için Anadolu Meydanı'nda ortak miting düzenledi.

 

Memur-Sen ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen mitinge on binlerce başkentli katıldı.

 

Anadolu Meydanı'na, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile gelen vatandaşlar, Amerika'nın Kudüs kararına tepki gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diyarbakır

Öte yandan Türkiye'nin birçok şehrinde de halk, Kudüs kararı için tepkisini ortaya koyarak, protestolar düzenlendi. Doğusundan batısına farketmeksizin Kudüs için toplanan vatandaşlar, tek yürek oldu.

 

Diyarbakır Meydanı'nda bir araya gelen binlerce kişi "Kudüs'e Sahip Çıkıyoruz Mitingi" düzenledi. Hıncahınç dolan meydandaki kalabalık ise objektiflere yansıdı.

 

 

 

 

Konya

Konya'da da Cuma Namazı sonrası Mevlana Meydanı’nda toplanan sivil toplum kuruluşları üyeleri ve vatandaşlar, Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü başkent olarak tanıma ve Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararına tepki göstermişti.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler